შოტლანდიის ფეხბურთელთა ეროვნული გუნდის მთავარმა მწვრთნელმა გორდონ სტრაჩანმა, ევრო-2016-ის შესარჩევ ციკლში სტუმრად გერმანიასთან მარცხის (1:2) შემდეგ აღნიშნა, რომ თამაშის მსვლელობიდან გამომდინარე დადებით შედეგს ელოდა.
“შედეგით იმედგაცრუებული ვარ. ასევე, ვგრძნობ, რომ იმედგაცრუებულნი არიან მოთამაშეები და გულშემატკივრები, რომლებიც მხარს გვიჭერდნენ. გერმანია უკეთესად გამოიყურებოდა და უფრო ბევრი მომენტი შექმნა. ასეც უნდა ყოფილიყო. თუმცა, შეხვედრის მეორე ნახევარში გაცილებით თავისუფლად ვმოქმედებდით და დადებითი შედეგის ჩვენება შეგვეძლო. დარწმუნებული ვიყავი, რომ ქულას მოვიპოვებდით.
რაღაც მომენტში ისიც კი მეგონა, რომ გავიმარჯვებდით. თუმცა, არაფრის გარეშე დავრჩით. შევეცდებით დაკარგული მომდევნო მატჩში ავინაზღაუროთ. როდესაც შენს წინააღმდეგ თომას მიულერი თამაშობს, რომელიც მაღლა ხტება, შესაძლოა გოლის გაშვებას თავი ვერ აარიდო. ეს მოთამაშე უბრალოდ რაღაც მანქანაა” – იუწყება სტრაჩანის სიტყვებს BBჩ-ი.
აქვე გეტყვით, რომ შოტლანდიის ნაკრების ევრო-2016-ის შესარჩევში მომდევნო მატჩს 11 ოქტომბერს გლაზგოში საქართველოს ნაკრების წინააღმდეგ ჩაატარებს.