საფრანგეთის ეროვნულ ნაკრებთან მატჩების წინ, უკრაინის ფეხბურთის ფედერაციამ ფიფას ყვითელი ბარათების ანულირების თხოვნით მიმართა, მაგრამ პასუხად უარი მიიღო. ამის შესახებ უკრაინული გამოცემები იუწყებიან.
მოგეხსენებათ, საფრანგეთისა და უკრაინის ნაკრებები მსოფლიოს 2014 წლის ჩემპიონატის საგზურის მოსაპოვებლად 2-მატჩიან დუელს ჩაატარებენ. უკრაინის ფეხბურთის ფედერაცია თავის მოთხოვნას იმით ამართლებდა, რომ ჯგუფურ ეტაპზე, უკრაინელებმა ფრანგებზე ნაკლები მატჩი ჩაატარეს.
აღსანიშნავია, რომ საფრანგეთის ნაკრებთან საპასუხო მატჩის გამოტოვება ერთბაშად 10 უკრაინელ ფეხბურთელს ემუქრება.
ფლეი ოფში ყვითლები უნდა უქმდებოდეს.ასევე ლიგის ჯგუფურის შემდეგ უნდა უქმდებოდეს ყვითლები(წითლები არა).უფრო საინტერესო იქნებოდა ჩემი აზრით თამაშები
ჩემი აზრით მსოფლიოზე ზლატანი უფრო მაგარ სპექტაკლებს დადგამს ვიდრე რონალდო.რონალდო რეალში და ნაკრებში ორი სხვადასხვა ფეხბურთელია
დავაი უკრაინა სადაა პეტუხების მოსაგები
"ორ მატჩიან დუელს ჩაატარებენ"
დუელს მართავენ ხოლმე , როგორც წესი.
მომწონს უკრაინაც და შვედეთიც მარა პროსტა საფრანგეთის და რონალდოს გარეშე მსოფლიო უმუღამო იქნება რა,ჯობია საუკეთEსო გუნდები და საუკეთEსო ფეხბურთელები იყვნენ მსოფლიოზე