“მონაკოს” ფორვარდის – რადამელ ფალკაოს მადრიდის “რეალში” გადასვლა გადაწყვეტილი ამბავია. beIN SPORთ-ის ცნობით, კლუბებს შორის შეთანხმება შემდგარია და ტრანსფერი ოფიციალურად მსოფლიოს ჩემპიონატის დასრულების შემდეგ გამოცხადდება.
“რეალში” გადასვლის სურვილის გამო, ფალკაომ უარი “ლივერპულს”, “ჩელსისა” და “ტოტენჰემს” უთხრა. კოლუმბიელი წინადადებას “სამეფო კლუბისგან” ელოდა და მიიღო კიდეც.
შეგახსენებთ, რომ გასული წლის ზაფხულში, ფალკაო “მონაკოში” მადრიდის “ატლეტიკოდან” გადავიდა.
ტელეარხმა BeIN Sports-მა უარყო შეტყობინება იმის თაობაზე, რომ მათ რადამელ ფალკაოს მადრიდის "რეალში" გადაბარგების თაობაზე გაავრცელეს ინფორმაცია...
გვიან ღამით გავრცელდა ინფორმაცია, რომ ფალკაომ და "რეალმა" შეთანხმებას მიაღწიეს. ვარაუდობდნენ, რომ ტრანსფერი მსოფლიო ჩემპიონატის დასრულების შემდეგ გაოფიციალურდებოდა.
"მიუხედავად გავრცელებული ინფორმაციებისა, ოფიციალურად ვაცხადებთ, რომ ფალკაოს "რეალში" გადაბარგების თაობაზე ინფორმაცია არ გაგვივრცელებია" - ნათქვამია BeIN Sports-ის ოფიციალურ "ტვიტერზე".
ინფორმაციის წყარო: BeIN Sports
ეს რომ წავიდა მონაკოში ეს რომ დროებითი იყო ყველამ იცოდა,ატლეტოკოს პრეზიდენტმაც ესე თქვა,ფალკაო მონაკოს ფეხბურთელი კი არა რეალისააო უბრალოდ კონტრაქტში ისეტი პუნქტია გათვალისწინებული რომლის დროსაც ატლეტიკოდან რეალში პირდაპირი გადასვლა არ შეუძლიაო,ასე რომ 1 წელში რაელში დაბრუნდებაო
ისე მე როგორც რეალის გულშემატკივარს მაინც სუარესი მირჩევნია ბევრად მაგარია მის პოზიციაზე
Onda Cero აქვეყნებს სტატიას , რომ ლუის სუარესმა და "მადრიდის რეალმა" შეთანხმებას მიაღწიეს.
როგორც Onda Cero იტყობინება, "მადრიდის რეალმა" და სუარესმა შეთანხმებას მიაღწიეს, რომლის მიხედვითაც ურუგვაელი ფეხბურთელი ხუთწლიან კონტრაქტს მოაწერს ხელს "თეთრებთან" და წლიურად 8,5 მლნ. ევროს მიიღებს, რაც ჯამსი 42,5 მლნ. ევრო იქნება, რასაც დაემატება პრემიები გატანილი გოლებისა და ჩატარებული შეხვედრების მიხედვით.
"მადრიდის რეალი" ასრულებს სპეკულაციებს, რომლებიც განსაკუთრებით ბოლო კვირეების მანძილზე იყო გავრცელებული, თითქოსდა სუარესი "ბარსელონაში" გადადიოდა. ეხლა მთავარია , რომ "თეთრებმა" "ლივერპულის" დარწმუნება შეძლონ, ვინაიდან სწორედ კლუბს არ სურს სუარესის გაყიდვა.