საქართველოს ნაკრების კაპიტანმა ზაზა ფაჩულიამ მიმდინარე სეზონში საუკეთესო მატჩი ჩაატარა. “მილუოკი ბაქსის” ქართველმა ცენტრმა პორტლენდში გამართულ მატჩში ორმაგი დუბლი მიითვალა, თუმცა, გუნდი ოვერტაიმში მარცხისგან ვერ იხსნა – 115:120.
“ბაქსმა” დასავლეთ კონფერენციის ერთ-ერთ ლიდერს ღირსეული ბრძოლა გაუმართა და იმდენი მოახერხა, რომ თამაშის ძირითადი დრო ფრედ (98:98) დაასრულა, თუმცა, უხვქულიან ოვერტაიმში გამარჯვების დაფიქსირება ვეღარ მოახერხა.
ფაჩულიამ ტრადიციულად სასტარტო ხუთეულში ითამაშა და მოედანზე 36:53 წუთი გაატარა, რა დროშიც 17 ქულა, 13 მოხსნა (6 მეტოქის ფარზე), 3 პასი და 4 ჩაჭრა მიითვალა. ზაზამ სეზონისთვის სარეკორდო 14 ორქულიანიდან 7 ჩააგდო, ბურთი 3-ჯერ დაკარგა და ერთადერთი პერსონალური ფოლი მიიღო.
აღსანიშნავია, რომ ქართველმა ცენტრმა მიმდინარე სეზონში მე-3 დაბლ-დაბლი მოაგროვა. ფაჩულიამ პირველად თავი ჩემპიონატის სასტარტო მატჩშივე, 30 ოქტომბერს, “ნიუ იორკთან“ (13 ქულა, 11 მოხსნა) გამოიჩინა, 8 თებერვალს კი “ჰიუსტონთან“ (12 ქულა, 10 მოხსნა) დაპირისპირებისას გამოირჩა.
ისიც ვთქვათ, რომ გასულ მატჩში მოგროვებული 4 ჩაჭრა ზაზასთვის მიმდინარე სეზონში სარეკორდოა, ხოლო 13 მოხსნა საუკეთესო შედეგის გამეორებაა. ამას გარდა, ნბა-ში ჩატარებულ 728-ე მატჩში ზაზამ ორ მიჯნას – 15 000-წუთიან და 4 000-მოხსნიან ზღვარს გადააბიჯა.
ახლა, ქართველი კალათბურთელის აქტივში მოედანზე გატარებული 15 033 წუთი და 4 011 მოხსნაა, ხოლო მიმდინარე სეზონში მისი საშუალო მონაგარი 24.9 წუთი, 7.2 ქულა, 6.2 მოხსნა, 2.3 პასი და 1.0 ჩაჭრა გახლავთ.
“მილუოკი” 4-მატჩიანი დასავლური ტურნეს მორიგ შეხვედრას 21 მარტის დილას “გოლდენ სტეიტთან“ ჩაატარებს, მანამდე კი, “ბაქსს” 13 მოგების 55 მარცხი მოუგროვდა და ლიგის უარეს გუნდად რჩება.
პორტლენდი: მეტიუზი (26 ქ.),
მილუოკი: ნაიტი (24 ქ. 8 მ.), მიდლტონი (18 ქ.), ფაჩულია (17 ქ. 13 მ.), ილიასოვა (12 ქ. 9 მ.), უოლტერსი (4 ქ. 6 პ.); სეშნსი (23 ქ.), ედრიენი (7 ქ.), ჰენსონი (6 ქ.), ანტეკოუნმპო (4 ქ.).
კლივლენდი: ჯეკი (22 ქ.), უეიტერსი (17 ქ. 11 პ.), ჯი (12 ქ.), ჰოვსი (11 ქ. 9 მ.), ტომპსონი (10 ქ.); ვარეჟაო (16 ქ. 11 მ.), დელავედოვა (5 ქ. 6 პ.), ზელერი (3 ქ.), მაილზი.
მაიამი: ჯეიმსი (43 ქ.), ბოში (21 ქ.), დუგლასი (9 ქ.), ოდენი (6 ქ.), ჩალმერსი (3 ქ. 9 პ.); ალენი (14 ქ.), ანდერსენი (3 ქ. 8 მ.), კოული (1 ქ.), ბატიე, ჰასლემი.
საკრამენტო: ტომასი (24 ქ. 11 მ. 10 პ.), გეი (24 ქ.), კაზინსი (24 ქ. 14 მ.), მაკლემორი (11 ქ.), ევანსი (7 ქ. 10 მ.); გუდენი (18 ქ.), უებსტერი (9 ქ.), ჰარინგტონი (6 ქ.), მილერი (4 ქ.), ტემპლი, სინგლტონი.
ვაშინგტონი: ბილი (19 ქ. 6 პ.), გორტატი (19 ქ. 14 მ.), უოლი (14 ქ. 8 პ.), არიზა (12 ქ.), ბუკერი (10 ქ. 8 მ.); გუდენი (18 ქ.), უებსტერი (9 ქ.), ჰარინგტონი (6 ქ.), მილერი (4 ქ.), ტემპლი, სინგლტონი.
გოლდენ სტეიტი –
გოლდენ სტეიტი: კარი (23 ქ.), ტომპსონი (20 ქ.), ლი (20 ქ. 10 მ.), გრინი (6 ქ. 9 მ.), ბარნსი (4 ქ.); სპეიტსი (13 ქ. 8 მ.), ბლეიკი (12 ქ.), კროუფორდი (5 ქ.), ნედოვიჩი, კუზმიჩი.
ვინ იცით ამ ბიჭის შესაძლებლობები?? კაი ფეხბურთელია??
39 მილიონს ტყუილად არ გადაიხდიდნენ, როგორ ფიქრობთ ვის ამოაგდებს სასტავიდან???
26 არა, 6 გადაიხადეს მადრიდისტებოო.
)))))))))) goal.com-ზე რომ შეხვალთ და რაღაცას რომ "გადათარგმნით" თქვენი ჭკუით და ხალხი შეცდომაში შეგყავთ შემდეგ და რომ "ოფიციალურ ინფორმაციას უწოდებთ", ან ნორმალურად თარგმნეთ ან ნუ "გვაბოლებთ"
აი თქვენს მიერ goal.com-დან წაკითხული და "თარგმნილი" "ოფიციალური ინფორმაცია"
"On this day, Real Madrid C. F. paid Real Sociedad an amount of €32.19 million for the acquisition of the federal rights of Asier Illarramendi. This operation, as in all transfers of players between Spanish clubs, is subject to current VAT of 21%, which means no cost to Real Madrid C. F, since this amount is deductible from the club's VAT settlements."
En el día de hoy, el Real Madrid C. F. ha pagado a la Real Sociedad un importe de 32.190.000 € por la adquisición de los derechos federativos del jugador Asier Illarramendi. Esta operación, como todas las transferencias de futbolistas entre clubes españoles, está sujeta al IVA vigente del 21%, que no supone coste alguno para el Real Madrid C. F., ya que este importe es deducible en las liquidaciones del IVA del club. გადათარგნე აბა ეს წინადადება ქართულად?რეალის ოფიციალური საიტიდან არი
Today, Real Madrid C.F. paid the amount of €32,190,000 to Real Sociedad for the playing rights of Asier Illarramendi. The transaction, as with all transfers of players between Spanish clubs, is subject to the current VAT rate of 21%, which is not an additional cost to Real Madrid C.F, since this amount is tax deductible.
ახალი დაწერე შენ ახლა რამე??
))) და მე რა მეწერა? რამდენი დაჯდომია მერე?
32 ლიმონი დაჯდა აქედან 26 მილიონი ილარიმენდში გადაიხადეს დანარჩენი 6 დღგ-ს მე ესე ვიცი მემგონი არ ვცდები
26 მილიონი ილიარამენდშI???კარგით რა ძალიან გაბერილია ძალიან თან,მაგარად მევასება სოსიედადი და შარშან ძალიან ბევრი თამაში ვანხე ამგათი მარა,ილიარამენდიც კაი ბიჭია მაგრამ ამხხელა თანხა არრღირს,აი გრიზმანი კიდე შეიელბა 25 მილიონი ღირდეს იმიტორო სული და გული იყო სოსიედადის,ამის ყიდვით წერტილი დაესვა გარეთ ბეილზე ყველანაირ ჭორს ძლივს არ დავისვენეთ
მე კრისტინა ისკო და ილარიონი
ეხა აქ ხალხი შემოვა და რეალის სატრანსფერო პოლიტიკას გააკრიტიკებენ და ბოლოს იტყვიან რო ფეხბურთელებს აფუჭებს მაგი არასიმპატიური გუნდიო
გასაკრიტიკებელია აბა რააარის რეალის პოლიტიკაstripslashes((strlen('http://sportall.ambebi.ge/fexburti/uckhouri-fekhburthi/espanethi/52093-erthi-khmauriani-transferic-da-madridis-qrealisq-kharji-miliardia.html')>0?',http://sportall.ambebi.ge/fexburti/uckhouri-fekhburthi/espanethi/52093-erthi-khmauriani-transferic-da-madridis-qrealisq-kharji-miliardia.html':',http://sportall.ambebi.ge/fexburti/uckhouri-fekhburthi/espanethi/52093-erthi-khmauriani-transferic-da-madridis-qrealisq-kharji-miliardia.html')) აი ეს სტატია კარგად წაიკითხე და ნახავ რა ნეხვიც არის რეალის სატრანსფერო პოლიტიკა,რამდენი ფეხბურთელის მომავალი მოსპეს,სანამ დროა გამოასწრონ მორატამ და ხესემ თორე იგივე მოუვათ