როგორც უკვე ვიუწყებოდით, ზაზა ფაჩულიას “მილუოკი ბაქსმა” ეროვნული საკალთბურთო ასოციაციის (NBA) მიმდინარე სეზონში უკვე მე-60 მატჩი წააგო, რაც კლუბის ისტორიაში მეორედ მოხდა.
პირველად, “ბაქსს” “ჩავარდნა” 1993-94 წლების სეზონში ჰქონდა, როდესაც მილუოკელებმა მხოლოდ 20 მატჩი მოიგეს, წაგებათა გრაფაში კი 62 ეწერათ.
ამჟამად, ფაჩულიას გუნდს 14 გამარჯვება გააჩნია და “მილუოკიმ” ძალიან უნდა მოინდომოს, ყველა დროის ანტირეკორდი რომ არ დაამყაროს.
“ბაქსს” რეგულარული სეზონის დასრულებამდე ჩასატარებელი 8 მატჩიღა დარჩა, რომელთაგან უახლოესი 3 აპრილს ლიგის მოქმედ ჩემპიონ “მაიამი ჰითთან”
სადაც გვარდი მიდის,ყოველთვის ის ქვეყანა ხსება დომინანტი. გვარდიმ გააგიჟა ბარსა და ესპანეთმა მოიგო პირველი და ერთადერთი ოქრო თავის ისტორიაში,მსოფლიო თასზე(ბარსას კოპიფეისთი იყო ესპანეთი), გერმანიაში მივიდა და ეგრევე მსოფლიო დადეს,ახლა ინგლისშია და მარადიული ლუზერი,ინგლისის ნაკრები, 28 წლიანი პაუზის შემდეგ ნახევარფინალში გავიდა მსოფლიოზე. გვარდი საუკეთესოა!!!