ევროპის რანგით მეორე საკლუბო ტურნირ ევროპის ლიგის პლეი ოფები დასრულდა და საბოლოოდ გაირკვა იმ გუნდების ვინაობა, რომლებიც ჯგუფურ ეტაპზე ითამაშებენ.
პირველივე მატჩში ერთგვარი სენსაცია დაფიქსირდა, როდესაც მოსკოვის “ლოკომოტივი” სტუმრად ნათამაშები ფრის შემდეგ რუსეთში კვიპროსულ “აპოლონთან” 1:4 დამარცხდა და ბრძოლას გამოეთიშა.
დაუნდობელი გამოდგა საჩხერის “ჩიხურას” მძლეველ “ნეფჩისა” და სერბეთის “პარტიზანის” დაპირისპირება. მსაჯმა 86-ე წუთიდან ჯიბიდან ოთხჯერ ამოიღო წითელი ბარათი და აქედან სამჯერ აზერბაიჯენელები დასაჯა. საბოლოოდ სერბებმა საწადელს მიაღწიეს და ჯგუფურ ეტაპზე ითამაშებენ.
ფრანგულმა “ლიონმა” რუმინეთში გამარჯვებას კი მიაღწია, მაგრამ კინკილა გოლმა შინ 1:2 მარცხი ვერ გადაწონა და პლეი ოფის უმთავრესი სენსაციაც აქ დაფიქსირდა.
გათამაშებას გამოეთიშა ჰოლანდიური “ტვენტე”, რომელმაც სტუმრად 0:0 დასრულებული მატჩის შემდეგ “ყარაბახს” შინ ვერ სძლია და აზერბაიჯანის წარმომადგენელი ჯგუფურ ეტაპზე გავიდა.
უკრაინულ “ზორიასთან” გამსვლელი გოლი დამატებულ წუთებზე გაიტანა ჰოლანდიურმა “ფეინოორდმა”. დამატებითი დრო ორ მატჩში დაინიშნა და ხარკოვის “მეტალისტმა” პოლონურ “რუხს” პირველი დამატებული ტაიმის ბოლო წუთზე გატანილი თერთმეტმეტრიანით 1:0 აჯობა, ხოლო “სენტ ეტიენსა” და “ქარაბუქსფორს” შორის უკეთესის გამოსავლენად თერთმეტმეტრიანების სერია გახდა საჭირო და წარმატებას ფრანგებმა მიაღწიეს.
ლოკომოტივი (რუსეთი) – აპოლონი (კვიპროსი) 1:4
გოლები: პავლიუჩენკო (85) – რეზეკი (20), პაპულისი (50), ტურამი (78), ლოპესი (84)