სულ მალე, საქართველოს ქალ ძიუდოისტთა ნაკრების ღირსებას საკმაოდ გამოცდილი და ტიტულიანი ჰოლანდიელი სპორტსმენი ესტერ სტამი დაიცავს. ეჭვგარეშეა, რომ ტიტების ქვეყნის წარმომადგენელი ჩვენ ნაკრებს საერთაშორისო ასპარეზზე დიდ დახმარებას გაუწევს.
მას მოგებული აქვს ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალი (პარიზი, 2003), არის ევროპის ჩემპიონი ახალგაზრდებში და არაერთი მსოფლიო თასის და გრან-პრის გათამაშების გამარჯვებული.
სხვადასხვა ვიზიტების კვალად, ესტერ სტამი საქართველოს ეროვნულ ოლიმპიურ კომიტეტსაც სტუმრობდა, სეოკ-ის მუზეუმი დაათვალიერა და ვიცე-პრეზიდენტ მამუკა ხაბარელს შეხვდა.
“
ჰოლანდიაში უდიდესი კონკურენციაა, განსაკუთრებით ჩემს წონით კატეგორიაში (70 კგ,), სადაც მსოფლიოს რეიტინგის ლიდერი კიმ პოლინი ასპარეზობს. ერთ-ერთი მიზეზი ესეც არის, რატომაც გადავწყვიტე სხვა ქვეყნის დროში ქვეშ გამოვსულიყავი.
იმედი მაქვს, ტატამზე საქართველოს სახელით ასპარეზობის უფლებას მალე შევძლებ. მთავარი მიზანი კი რა თქმა უნდა 2016 წლის ოლიმპიურ თამაშებზე მოხვედრაა” – აღნიშნა ესტერ სტამმა.
შუკვანი მეორე ნომერიი არ იქნებოდა შAნსი არაა)))
ეხლა ხოა პირველი
მოდი რა არ გვინდა ეგეთი ბაზარი ))) ეხლა საერთოდ არაა ნაკრებში და რატომ იცი ?? არაცცი მაშ ჩუუ!!! ეგ რო ნაკრებში იყო პაპინა არც კი ჩანდა ))) სიმართლე სიმართლეა პაპინას სადაც იჭერდა იქ ახეთქებდა))
გეთანხმები parabelumi ვერ აჯობებს საფაროვს, თან საფაროვი ახალგაზრდაა
არა მგონია შუკვანი საფაროვს ამჯობინონ აზერებმა,მე მგონი სულ ტყუილად გადავიდა აზერბაიჯანში ვერც იქ მოიკიდებს ფეხს და აქაც გული დაწყვიტა ქართველ გულშემატკივარს,ეგ ბიჭი ცოტა ხისთავიანი რომ იყო კი ეტყობოდა.