მანამდე კი გუნდის მთავარმა მწვრთნელმა რამაზ სოღოლაშვილმა და მენეჯერმა გია ისიანმა ჟურნალისტების კითხვებს უპასუხეს.
რამაზ სოღოლაშვილი: მეორეხარისხოვანი თამაშები არ იქნება
- თავდაპირველად, საინტერესოა შეკრების თურქული ეტაპის შეფასება...
- სპარინგ-მატჩები დავგეგმეთ იმ გუნდებთან, რომლებთანაც კარგად გამოჩნდებოდა ჩვენი თამაშის დადებითი და უარყოფითი მხარეები და არა მათთან, ვისთანაც უპირატესობა გვექნებოდა, თუმცა ეს უპირატესობა ჩვენი გუნდის განვითარებაზე პოზიტიურად ვერ იმოქმედებდა.
ამასთან, გვაინტერესებდა დაპირისპირება იმ კლუბებთან, რომლებსაც ევროტურნირებზე გასვლის პოტენციალი აქვთ.
სპარინგებში წაგებების გამო ტრაგედიას ნამდვილად არ ვქმნი. მთავარია, კარგად დავინახეთ, რა გვაქვს გამოსასწორებელი და დაახლოებით რა ძალასთან გვექნება საქმე, თუ წარმატებით გადავჭრით მიმდინარე სეზონის წინ დასახულ მთავარ ამოცანას.
არ მინდა, ისე გაიგოთ, თითქოს აქედანვე მხოლოდ ევროპის ლიგაზე გამოსვლაზე ვფიქრობთ და უმაღლეს ლიგაში დარჩენილი ეტაპის მატჩებს სათანადოდ არ ვაფასებთ. პირიქით, მიგვაჩნია, რომ საკმაოდ ძნელი იქნება ევროპალიგის საგზურის მოპოვება. იმავე მიზნისთვის უმაღლესი ლიგის რამდენიმე კლუბი იბრძვის და თუ არ ჩავთვლით "დინამოს", ყველასთან თანაბარი შანსი გვაქვს.
- შემადგენლობაში მომხდარი ცვლილებებიდან გამომდინარე, შეკრებაზე მთავარი პრობლემა შეუთამაშებლობა იქნებოდა...
- რა თქმა უნდა. "დილა" 15-მა ფეხბურთელმა დატოვა, რომელთაგან 10-11 მოთამაშე ძირითად შემადგენლობაში მოიაზრებოდა. მართალია, თითქმის ამდენივე მოთამაშე დავიმატეთ, მაგრამ შეთამაშების პრობლემა იოლად ვერ გადაიჭრება. თუმცა აქვე უნდა აღვნიშნო, რომ მსგავსი თავსატეხის წინაშე დგანან ჩვენი კონკურენტი გუნდებიც, რადგან ზამთრის შესვენებისას თითქმის ყველა გუნდი გადახალისდა.
- ხომ არ შეცვლილა კლუბის სტრატეგია? ორივე ფრონტზე ძალების დაუზოგავად იბრძოლებთ?
- ვაგრძელებთ ისე, როგორც სეზონის დასაწყისში დაიგეგმა. მეორეხარისხოვანი თამაშები არ იქნება, ორივე ტურნირში ძირითად შემადგენლობებს დავეყრდნობით.