პორტუგალიის უმაღლეს ლიგაში მორიგი მატჩი ჩაატარა "ჟილ ვისენტეს" ქართველმა შემტევმა ავთო ებრალიძემ. 21 წლის ებრალიძემ, "სეტუბალთან" გასვლაზე (2:2) კარგი თამაში აჩვენა და ორივე საგოლე ეპიზოდში მიიღო მონაწილეობა. პირველად, მის ფლანგიდან ჩაწოდებულს მოჰყვა გამწვავება, ხოლო მეორე გოლისას ეფექტური გარღვევა განახორციელა, 2 კაცი მოატყუა, კიდევ 2 მცველს შორის ბურთი შეინარჩუნა და თანაგუნდელს გაუკეთა პასი, რომელმაც ზუსტად დაარტყა. http://www.ojogo.pt/jogosemdirecto/jogo.aspx?content_id=3443751
კარგია, რომ ასეთი დონის ჩემპიონატში ქართველი ფეხბურთელი გამოჩნდა და თანაც, მშვენიერ შთაბეჭდილებას ტოვებს. ავთომ ამ შეხვედრაში 80 წუთი ითამაშა, "ჟილ ვისენტე" კი მეშვიდე პოზიციაზეა.
რუსეთში "როსტოვი"-"ურალი" 1:1 დასრულდა. ჯანო ანანიძე სასტარტოში იყო და 73-ე წუთზე შეცვალეს. ქართველ ნახევარმცველს განსაკუთრებული არაფერი შეუქმნია – საერთოდაც, სეზონის სტარტზე შედარებით უკეთ გამოიყურებოდა, ვიდრე ბოლო მატჩებში. "როსტოვი" მერვე ადგილზეა.
"ურალს" კი კვლავაც ვერ შეუერთდა ლაშა გვალია – სავიზო პრობლემების გამო, რუსეთში ჩასვლას ვერ ახერხებს.
ზურაბ ხიზანიშვილის "ქაისერისფორმა" გასვლაზე 1:1 ითამაშა "ერჩიესთან" და მე-15 ადგილზეა. ხიზანიშვილი განაცხადში არ გახლდათ, რადგან ბოლომდე არ მოუშუშებია ტრავმა.
უკრაინაში "სევასტოპოლმა" გასვლაზე 1:3 წააგო კიევის "არსენალთან" და მე-11 ადგილზეა. მათე ღვინიანიძემ, რომელიც თემურ ქეცბაიამ ესპანეთთან სანაკრებო მატჩისთვის გამოიძახა, შეუცვლელად ითამაშა.
barca-cule
თა ეს ზოგიერთივით პუტანა არ არის!!
და რათ გინდათ? სონგი რომ გიზით სკამზე არ გყოფნით?
ამ ბოლო წლებში დამკვიდრებილი წესის მიხედვით წელსაც გვიწევს არსენალიდან ვინმე ლიდერის შეძენა და მე მომხრე ვარ ეს ვინმე უილშირი იყოს