20:51 | 12.10.2013 | ნანახია 1615 - ჯერ
ძალამიძის გოლი ამხანაგურში
პოლონურმა "იაგელონიამ" საკონტროლო მატჩში 3:0 სძლია ლიტვის "ჟალგირისს", ნიკა ძალამიძემ კი გოლი და საგოლე პასი მიითვალა. ქართველმა შემტევმა მეორე ნახევარი სრულად ჩაატარა და პოლონურმა გუნდმა სამივე გოლი ამ ტაიმში მიითვალა. ძალამიძემ 50-ე წუთზე გახსნა ანგარიში.
შეხსენებისთვის, ძალამიძე 21-წლამდელთა ნაკრებში იმიტომ არაა, რომ "იაგელონიამ" წერილობით სთხოვა საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციას - ფეხბურთელი კი თამაშობს, მაგრამ ხანგრძლივი ოპერაციის შემდეგ, ექიმებისა და თერაპევტის მეთვალყურეობის ქვეშ იმყოფება და დრო სჭირდება ფორმის აღსადგენადო.
ალექსანდრე ჩივაძემაც, ძალამიძის ნაცვლად, აკაკი შულაია ("მერანი") გამოიძახა.
09:10 | 13.10.2013
დაცვის ცენტრში არ გვეყოლება ძირითადი მოთამაშეები ამისულაშვილი გრიგალავა ხიზანიშვილი. დავრჩით კაშია ხუბუტიას იმედზე, თემურა ალბაღ მესამე ცენტრს დააყენებს ღვინიანიძე კვახაძე თომაშვილი ხიდეშელიდან რომელიმეს. საყრდენები კანკავა დაუშვილის არ ყოფნა კატასტროფაა.ალბათ კობახიძე ელგუჯა გრიგალაშვილზე გაჩერდება, მარცხნივ გელაშვილის დაცვას ნამუსიანად ეხმარება, მარჯვნივ ძარია და წინ დვალიშვილი