kalesu (246)დიდი მადლობა, სიმართლე არის ყოველთვის ერთი. ერთი წაფორხილება და მალევე ყველას ავიწყდება რა შედეგებს აჩვენებდა მოჭადრაკე ეს ძალიან ცუდია. ნორმალური ტურნირი არ ტარდება კაცებში როგორც მაგალითად ბრონშტეინის მემორიალი იყო, უცხოურ საიტზე სადაც ონლაინ თამაშებია უფრო მეტი გულშემატკივარი ჰყავს ჯობის ვიდრე აქ ამ საიტზე, რაც ძალიან ცუდია. გვინდა დავიბრუნოთ ჩემპიონის ტიტული ქალებში ვგულისხმობ მაგრამ ეს ურთულესი იქნება, ჩინეთში ისე ამზადებენ იფანს რომ არა მგონია ვინმემ შეძლოს მისი დამარცხება კარგი ხანი. მაგ დონეზე მარტო მაღალი დონის ოსტასტობა არ გამოდგება.
zirzikichi(1511)ჩემო მეგობარო...როგორ მიხარია ,განათლებული , ჭადრაკის მცოდნე და სწორად განსჯის უნარის მქონე გულშემატკივარის არსებობა, თქვენ ჭეშმარიტებას ღაღადებთ....აბსოლიტურად გეთანხმებით, აქ ზოგიერთები ინტრიგით ერთობიან,თქვენით კი მოვიხიბლე....დიახ, ჯობი და ბელა ერთნაირი სტილით თამაშობენ და ეს ის ერთადერთი სტილია ჩემი აზრით,რომელი უცხოელების ახალ ტალღას დაუდგება...სხვათაშორის ასეთივე სტილით თამაშობდა ოდესღაც ფიშერი...ტალი,კორჩნოი,რეშევსკი...მითხრას ეხლა ვინმემ,რომ ისინი ცუდები იყვნენ და მე, საერთოდ აღარ ამოვიღებ ხმას...
))ვერ მეტყვიან....სრულიად გეთანხმებით ჯობისთან დაკავშირებით...მეცოდება...ვაჟთა ჭადრაკი ფედერაციამ დაასამარა ისე რომ მას სამშობლოში წვრთნის (თამაშებით) შანსიც კი მოუსპო...ვწუხვარ ძალიან...იმედია ყველაფერი კარგად იქნება...ბრავო მეგობარო...ჩვენი აზრები ემთხვევა...
ხოტენაშვილის თამაში ჯობის თამაშს მაგონებს, აგრესიულად შეუტია, თუმცა წააგო. რომც ჩააგდოს ტურნირი ბელა მაინც მაღალი დონის მოთამაშეა. ეგრე მჭედლიშვილმაც ჩააგდო საქართველოს პირველობა მაგრამ ნაკრებში ჩემი აზრით მაინც მეორე ნომერია. კარგია ეგეთი კონკურენცია რომ არის საქართველოს პირველობაზე, აბა ის არის კარგი რომ ჯობავა რომ ჩამოვიდეს კაცთა ტურნირზე უპირობო ფავორიტია და წინასწარ ვიცით ვინ იქნება გამარჯვებული.
kataulvasha3,ჩემო ფისუნია,ისევ ნაცნობ,ინტრიგანის როლს ირგებ არა?....არ ღირს...რა საჭიროა ასეთი "კომპეტენტური"აზრების ფრქვევა...
))))იცი რაა?...მე ბევრის ჩაგდებული ,იგივე საქართველოს პირველობა მახსოვს...შენ არა???ცოტა შეიცოდე გოგონები შენი ''კომპეტენტური" განაჩენების წაკითხვისას....გაიხარე ლელას წარმატებებით,მისი ფორმაში ყოფნა საქართველოს ნაკრებს ძალიან წაადგება...არ არის საჭირო გოგონების დაპირისპირება , ჩვენ ეხლა მათი ერთად დგომა უფრო გვჭირდება....ჩაგდებული თამაშები კი ყველა მოჭადრაკის ხვედრია...ამას ვერ გაექცევი.... წარმატებები გოგონებო !!
მიაუუუ,nakrebshi pirveli dapis ra gitxrat nana ashkarad lideria,magram ai meore dapa namdvilad gadasaxedia,memgoni Lela imsaxurebs belaze metad,upro stabiluri da klasnia!
ლელა წარმატებები
წარმატებები გოგონებს!