თბილისის “დინამო” ზაფხულის მოსამზადებელ პერიოდში ორ შეკრებას გაივლის.
საფეხბურთო კლუბ “დინამოს” პრესსამსახურის ინფორმაციით, თბილისელები ახალი მთავარი მწვრთნელის მიხალ ბილეკის ხელმძღვანელობით 10 ივნისს თურქეთის მთის კურორტ კარტეპეში გაემგზავრებიან. შეკრებაზე ძირითადი აქცენტი ფიზიკურ მომზადებაზე გაკეთდება და გუნდი ერთ ამხანაგურ მატჩსაც ჩაატარებს. “დინამოს” ფეხბურთელები, რომლებიც საუდის არაბეთთან (2:0) და არაბეთის გაერთიანებულ საემიროებთან (0:1) ამხანაგურ მატჩებში საქართველოს ნაკრებში იმყოფებოდნენ, თურქეთში 15 ივნისს ჩავლენ.
კარტეპედან დაბრუნების მერე, “დინამო” ჰოლანდიას მიაშურებს და ამსტერდამიდან 100 კილომეტრით დაშორებულ დაბა ჰუნდერლოში მოემზადება. ჰოლანდიაში თბილისელები 4 სპარინგს გამართავენ.
რა თქმა უნდა ბიჭებს წარმატებები და კენჭის ყრაში იღბალს ვუსურვებ,მაგრამ როდემდე უნდა ველოდოთ იღბალს? არაფერი არ გამოვა,თუ გუნდებს,რომლებიც ითამაშებენ,მიახლოვებული ბიუჯეტი მაინც არ ექნებათ ერთმანეთის მიმართებაში.ახლა რა ხდება? ხდება ტაციობა,ვისაც ფული აქვს ყიდულობს ამ ფეხბერთელებს და სხვა გუნდებს სატანადო დონე არ რჩებათ. გინდ ეწყიმოს და გინდა არა ზესტას ბალეშიკებს,ვიტყვი;მათი კოკაია ძირს უთხრის ქართულ ფეხბურთს და ავხსნი რატომ;ადრე ვწერდი,რომ მან შეიძინა ტორპრდოდან 4 ფეხბურთელი,უფრო სტორად ყავს ქუთაისელი 4,ქუთაისი ამ ფეხბურთელებს ვერ შეინარჩუნებდა,სახსრები არ აქვთ,იძენს სხვა ფეხბურთელებს სხვადასხვა გუნდებიდან,რომლებსაც სახსრები არ გააჩნია და ასე ტაციაობს,ჭლიტავს გუნდებს,რომლებიც ვერავითარ კონკურენციას ვერ გაუწევენ,გარდა დინამოს და ჩიხურასი,ვისაც პატრონი ყავს.თქვენ წარმოიდგინეთ მას ყავს 10-თავდასხმელი,ხალხო ათიიი,ეს რაზე მეტყველებს ა? რა ჩემ ფეხებად უნდა 10 თავდასხმელო,როცა სხვებს ერთიც არ ყავს ნორმალური,ვინმე დამისახელებს გუნდს მსოფლიოში,რომელსაც 10 თავდასხმელი ყავს?.ეს არის მიზანმიმართული ქართული ფეხბუთის განადგურება და თუ იმდენად დებილია,რომ ეს არ იცის და უნებლიე აკეთებს,მაშინ ვიღაცამ მაინც გააგებინოს,მარტო ლიგით ქართული ფეხბურთი არ განვითარდება და ვერც განვითარდება.
მთავარია კენჭისყრაში გაგვიმართლოს!!!