სუპერლიგის რეგულარული ჩემპიონატის გამარჯვებულმა “დინამომ” დღეს, ბათუმში, პლეი ოფის ნახევარფინალური სერიის მე-3 შეხვედრაში ადგილობრივ “ბათუმი-რსუს” 70:59 მოუგო, სერიაში 3:0 დაამარცხა და ფინალში ასპარეზობის უფლება მოიპოვა. მიმდინარე, 23-ე ეროვნული ჩემპიონატის ფინალურ სერიაში “დინამო” მეორე ნახევარფინალურ წყვილში მოასპარეზე “არმია”-“ქუთაისი-2010”-ს შორის გამარჯვებულს დაელოდება.
“დინამო”-“ბათუმის” დღევანდელ შეხვედრას რაც შეეხება, პირველმა მეოთხედმა გარდამავალი უპირატესობით ჩაიარა, რომელიც სტუმრებმა ერთი ქულის ხვაობით 16:15 მოიგეს. მომდევნო, მე-2 და მე-3 მეოთხედებში “დინამოს” უპირატესობა კიდევ უფრო თვალსაჩინო გახდა და სტუმრები 12 ქულის სხვაობით 57:45 დაწინაურდნენ. დარჩენილ დროში “დინამომ” შეძლო მოპოვებული უპირატესობის შენარჩუნება და როგორც უკვე აღვნიშნეთ ზედიზედ მე-3 გამარჯვების შემდეგ ფინალში ასპარეზობის უფლება მოიპოვა.
ამ შეხვედრაში ყველაზე მეტი 17 ქულა “დინამოს” ფორვარდმა, სერბმა ლეგიონერმა მილოშ პეშიჩმა მიითვალა. მასპინძელთა შორისაც ლეგიონერებმა იყოჩაღეს. 14-14 ქულა ამერიკელმა ფორვარდმა ჯერემი სეფოლდმა და სერბმა ცენტრალურმა თავდამსხმელმა ნემანია მიშკოვიჩმა დააგროვეს. ამ უკანასკნელმა დაგროვლ ქულებს 16 მოხსნაც შემატა და ორმაგი დუბლის ავტორი გახდა.
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
www.superleague.ge-ს სტატისტიკური მონაცემები
თამაში 3 მოგებამდეა...შემთხვევით ვერავინ გახდება ჩემპიონი!
აქ სულ რატო მიდის ლაპარაკი თბილისი ქუთაისი რა დაგემართათ ხალხნო
რა არის რა დღეში ხართ, რა მოგივიდათ,თბილისიც ჩვენია და ქუთაისიც ! ძლიერი გაიმარჯვებს!
კუტაისელი შენ რაგაც ანტათხარ განწყობილი თბილისლების მომართ და არა ლამაზი ეგ კუტაისი რასქვია როდის გავხდით ჩემპიონები ეგ რალაპარაკია რა არ გინდა გავხდეთ თუ გშურს ჰა. რას ლაპარაკობ დაუკვირდი რა თბილისურ გუნდებზე.
ირაკლი1986
რომელი ქვეყნის ჩემპიონობას გულისხმობ საინტერესოა დინამო როდის იყო ბოლოს კალათბურთში საქართველოს ჩემპიონი)))))))))))
საღოლ ბიჭებო !!!