19:27 | 13.05.2014 | ნანახია 1684 - ჯერ
“დინამო” ფინალშია და მეტოქეს ელის
სუპერლიგის რეგულარული ჩემპიონატის გამარჯვებულმა “დინამომ” დღეს, ბათუმში, პლეი ოფის ნახევარფინალური სერიის მე-3  შეხვედრაში ადგილობრივ “ბათუმი-რსუს” 70:59 მოუგო, სერიაში 3:0 დაამარცხა და ფინალში ასპარეზობის უფლება მოიპოვა. მიმდინარე, 23-ე ეროვნული ჩემპიონატის ფინალურ სერიაში “დინამო” მეორე ნახევარფინალურ წყვილში მოასპარეზე “არმია”-“ქუთაისი-2010”-ს შორის გამარჯვებულს დაელოდება.
“დინამო”-“ბათუმის” დღევანდელ შეხვედრას რაც შეეხება, პირველმა მეოთხედმა გარდამავალი უპირატესობით ჩაიარა, რომელიც სტუმრებმა ერთი ქულის ხვაობით 16:15 მოიგეს. მომდევნო, მე-2 და მე-3 მეოთხედებში “დინამოს” უპირატესობა კიდევ უფრო თვალსაჩინო გახდა და სტუმრები 12 ქულის სხვაობით 57:45 დაწინაურდნენ. დარჩენილ დროში “დინამომ” შეძლო მოპოვებული უპირატესობის შენარჩუნება და როგორც უკვე აღვნიშნეთ ზედიზედ მე-3 გამარჯვების შემდეგ ფინალში ასპარეზობის უფლება მოიპოვა.
ამ შეხვედრაში ყველაზე მეტი 17 ქულა “დინამოს” ფორვარდმა, სერბმა ლეგიონერმა მილოშ პეშიჩმა მიითვალა. მასპინძელთა შორისაც ლეგიონერებმა იყოჩაღეს. 14-14 ქულა ამერიკელმა ფორვარდმა ჯერემი სეფოლდმა და სერბმა ცენტრალურმა თავდამსხმელმა ნემანია მიშკოვიჩმა დააგროვეს. ამ უკანასკნელმა დაგროვლ ქულებს 16 მოხსნაც შემატა და ორმაგი დუბლის ავტორი გახდა.