გორის “დილამ” საშინაო სამბურთიანი გამარჯვების შემდეგ, დანიაში “ოლგორგთან” უგოლო ყაიმი დააფიქსირა და უეფა-ს ევროპის ლიგის მე-3 საკვალიფიკაციო ეტაპზე გააღწია, სადაცე მეტოქედ ხორვატული “ჰაიდუკი” ეყოლება. სპლიტელებმა გზიდან მაკედონიური “ტურნოვო” ჩამოიცილეს და ახლა, 1 აგვისტოს გორელებს შინ მიიღებენ, 8-ში კი თბილისში განმეორებითი შეხვედრა ელით.
უეფა-ს ევროპის ლიგის II საკვალიფიკაციო ეტაპი. განმეორებითი მატჩი.
“ოლბორგი” (დანია) – “დილა” (საქართველო) 0:0
“ოლბორგი”: ლარსენი, ლ.ნილსენი, ტელანდერი, პედერსენი (კრისტენსენი, 46), ვურცი (კაპ.) (ტოფტი, 78), ვიხმანი, კუსკი, ტომსონი, ტომსენი, კურტი, ფრედერიკსენი (დუე, 63), დალსგაარდი.
მწვრთნელი: კენტ ნილსენი.
“დილა”: რევიშვილი (კაპ.), თომაშვილი, ხიზანეიშვილი, გურული, ღონღაძე, კობახიძე, ბოლქვაძე (ალექსიძე, 82), აბურჯანია (დოლიძე, 50), გვალია, გორელიშვილი (გორელიშვილი, 53), ილურიძე.
მწვრთნელი: გიორგი დევდარიანი.
მსაჯი: რობერტ მალეკი (პოლონეთი).
გაფრთხილება: რევიშვილი (16), გურული (78), ალადაშვილი (89).
ჟერვინიოო! წელს რომა ჩემპიონი გახდება! რომელ ტოტალიზაორშია ეგ პროგრამა? ჟერვინიოს ხათრით რომას ჩემპიონობაზე უნდა დავდო სერია ა-ში
თან იუვე დასუსტდა ჩემი აზრით.
რავი წესით უნდა იბრძოლოს რომამ ჩემპიონობისთვის.
შესნი-რუდიგერი-კასტანი-მანოლასი-დინიე-დე როსი-ნაინგოლანი-პიანიჩი-ჟერვინიო-სალაჰი-ჯეკო.
რუდიგერი და დინიე ფლანგის მცველები დაიმატა რომამ და ერთი ცენტრალურიც კარგი იქნება და ეგაა წინ ყველაფერი კარგადაა.