ჰოლანდიური გამოცემა De Telegraaf-ის ცნობით, მანჩესტერ "იუნაიტედმა" ლუი ვან გაალთან უკვე მიაღწია შეთანხმებას. როგორც ირკვევა, ჰოლანდიის ეროვნული ნაკრების ამჟამინდელი მწვრთნელი "წითელ ეშმაკებს" სათავეში მსოფლიოს ჩემპიონატის შემდეგ ჩაუდგება.
გამოცემისვე ინფორმაციით, გლეიზერების ოჯახს და "მანჩესტერის" გენერალურ მენეჯერს ორი კვირის წინ ვან გაალთან საიდუმლო შეხვედრა ჰქონდათ და შეთანხმებასაც სწორედ მაშინ მიაღწიეს. ჯერჯერობით უცნობია სამომავლო კონტრაქტის დეტალები.
62 წლის ჰოლანდიელი მწვრთნელისთვის "მანჩესტერი" მეხუთე კლუბი იქნება. ლუი ვან გაალი კარიერის განმავლობაში ამსტერდამის "აიაქსს", კატალონიის "ბარსელონას", ალკმაარს" და მიუნხენის "ბაიერნს" წვრთნიდა.
მე კლოპი მინდოდა. ხო მართლა ბიჭებო ვინმემ იცით ჰიდინკი უმუშევარია? თუ წვრთვნის რამე გუნდს? ჰიდინკის კადდიდატურაზე რას იტყვით მანიუს ბალეშიკები?
პახოდუ რომელ კლუბშიც იყო ყველგან უთახნმოება ქონდა მინიმუმ 2-3 ფეხბურთელთან ყოველთვის, ვერ იტანს ტიპი ავტორიტეტ მოთამაშეებს, ბაიერნში ბეკენბაუერმა და ჰიონესმა თავიდანვე ტრაკ.ზე დასვეს და მიანიშნეს რო იქ ვერაფერს გაბედავდა და ძუკნა ძაღლივით სუ ჩუმად იყო არ მოსვლია სკანდალი არაფერი
მოათრიეს მორიგი დეგენერატი, ბაიერნი ხო აგიყვავათ და ეხლა მანჩესტერს ააყვავებს
და ბუნდესლიგაში კიდე კლოპმა დააღეჭინა " ჟუვოჩკა "
ბარსელონაც რო გახადა ჩემპიონი მაგის კი არა იმ ძაღლისშივლი რეალის კრიზისის ბრალი იყო თორე მაშინაც ვერაფერს იზავდა, მეორედ რო მიიყვანეს ბარსაში ხო საერთოდ დაანგრია და დაამიწა კლუბი
ბაიერნში მიიყვანეს მერე და ლიგის ფინალში კი გაიყვანა გუნდი მაგრამ იქ მაუნ ჩააწუწნნინა კოწახურის კანფეტი
კარგია!
Irakli Pirvelashvili
)) 17წლისაა ფერეირა აი იანუზაიზე უკეთესი თU არა არანაკლებია!! ძალიან ჭკვიანი ფეხბურთელია და აშკარად გამორჩეული!! stripslashes((strlen('http://www.youtube.com/watch?v=QEQUqASAiuI')>0?' http://www.youtube.com/watch?v=QEQUqASAiuI':' http://www.youtube.com/watch?v=QEQUqASAiuI'))
ინგლისელების რაგითხრა და ერთი ძალიან მაგარი ბელგიელია ახალგაზრდულში, ბარსა რეალსაც უნდოდათ და მანჩესტერმა დაახია 2-3წლის წინ
პლიუს ლინგარდია ფლანგის ნახევარმცველი ყველაზე მეტი გოლი ვინც გაიტანა ზაფხულში მოსამზადებელ ეტაპზე მაგრამ მერე აღარენდო მოიესი და გაანათხოვრა, პაუელია კიდე ძალიან მაგარი ნახევარმცველი უიგანშია ეხლა განათხოვრებით და საუკეთესო მოთამაშედ ითვლება(ევროპა ლიგაზეც მარტო თამაშობდა ლამის)!!
ლინგარდს 9გოლი აქ ამ სეზონში გატანილი, პაუელს 7ი ინგლისში და 3ი გოლი ევროპის ლიგაზე და ესენი გაანათხოვრა და ვინც არიან ყველას ერთად არაქვს იმდენი გოლი რამდენიც ამ ორს!!