16:19 | 5.07.2013 | ნანახია 2385 - ჯერ
არჩილ არველაძე ფეხბურთის ფედერაციის მუშაობაში ჩაერთო
საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის სპორტულმა დირექტორმა არჩილ არველაძემ “მსოფლიო სპორტთან” საუაბრში განმარტა, თუ კონკრეტულად რას გააკეთებს ახალ თანამდებობაზე.
არჩილ არველაძე: “პირველ ყოვლისა, დიდი მადლობა ზვიად სიჭინავას ამ თანამდებობაზე დანიშვნისთვის. ასაკობროვ და ეროვნულ ნაკრებებთან ურთიერთობა, სელექცია, შეკრების ორგანიზება, ტექნიკური და სპორტული საკითხების მოგვარება დამევალება”.
- საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციაში სპორტული დირექტორის თანამდებობა აქამდე არ არსებობდა. მისი შექმნა აუცილებელი იყო?
- პრინციპში, ასეთი თანამდებობა თითქმის ყველა ქვეყნის ფეხბურთის ფედერაციაშია. აქამდე სპორტულ და ტექნიკურ საკითხებს ფედერაციის ტექნიკური დირექტორი ნიკა ჩხეიძე აგვარებდა. ახლა ერთად ვიმუშავებთ.
- რათა ასაკობრივ და ეროვნულ ნაკრებებში მუშაობა კოორდინირებული გამხდარიყო, ეს თანამდებობა უნდა შემოეღოთ?
- ნაკრებში კოორინირებული მუშაობა აქამდეც იყო. მასში ჩართულები იყვნენ ფედერაციის საპატიო ვიცეპრეზიდენტი მურთაზ ხურცილავა, ახალგაზრდული ნაკრების მწვრთნელი ალექსანდრე ჩივაძე, თემურ ქეცბაია და ნიკა ჩხეიძე. ახლა მეც დავემატები.
21:54 | 06.07.2013
alvaneli (442)
"მეც" დავემატები კარგი იყო )
20:32 | 05.07.2013
წარმატებები აჩი !
19:24 | 05.07.2013
ხალხს, როგორც ფეხბურთელი, უყვარს და რატო აზიზღებს თავს ყველას?
17:21 | 05.07.2013
ამ არველაძეების არ მჯერა და მომკალი.ეგენი მარტო თავის ჯიბეზე ფიქრობენ.ნიჭი არავის აინტერესებს ჩვენ ქვეყანაში.ახლობლობა,თავისიანის გაქაჩვა,გაპიარება,იგნორირება,უნამუსობა;აი ესა ვართ ქართველები და იმიტომაც გვეტირა დედა ყველაფერში.