გვილია უდავოდ გამორჩეული იყოპ გუშინ და საერთოდ, გუშინდელის შემხედვარე ვიტყოდი რომ ეს ბიჭი თანამედროვე ფეხბურთს თამაშობს (მოედანს კარგად ხედავს, ბურთს არ აყოვნებს და თუ საჭიროა გარღვევასაც აკეთებს)
გვილია კაი ბიჭია კარგად ხედავს მოედანს და მოკლედ შეუძლია დიდი ძალა გახდეს ჩვენთვის
უელსი მოლდოვა 6 ქულის შემთხვევაში გაზაფხულზე სერბებს დიდგორი ელით დინამოზე
რა დიდგორი, საიდან იგონებთ ამ შედარებებს.
ლობჟანიძის არყოფნა კარგი ამბავი რომ იყო, თამაშამდეც დავწერე.
გამოჩნდა როგორც იქნა ნაკრებში მარჯვენა მცველი, ვინც გულისამრევად არ ითამაშა.
კაკაბაძის წინა თამაშები ვერ იყო კარგი, თუმცა დღეს საკმაოდ ნორმალურად ითამაშა. იმედია, ლობჟანიძის ნახვა აღარასდროს მოგვიწევს.
კვირკველიას უთამაშებლობა შეეტყო..
კაშია ნორმალური იყო დაცვის ცენტრში.
ნავალოვსკი ფიზიკურად იჩაგრება ხოლმე, თუმცა მასზე კარგი მარცხენა მცველი არამგონია გვყავდეს ახლა. უელსთან ბეილს არ ვიცი როგორ გააჩერებს. მაგ თამაშში ცისკარიძე ხომ არ გვეცადა? ფიზიკურად ძალიან დაიჩაგრება ნავალოვსკი..
დაუშვილი დღეს ძალიან კარგი იყო. ავსტრიის მატჩისგან განსხვავებით, დღეს შეტევების წამოწყება ნაკლებად ევალებოდა და ამიტომ(გვილიას დამსახურებით). გვილიამ სასიამოვნოდ გამაკვირვა. ასე თუ გააგრძელა, ძირითადის უცვლელი წევრი იქნება.
ჯანოს შეცვლა არმგონია სწორი ყოფილიყო. ჯანომ იცის ხოლმე დაკარგვები. საჭირო მომენტია საჭირო და მასზე კარგად დარტყმა და გამამწვავებელი პასის გაკეთება არავის შეუძლია(დღესაც ჰქონდა რამდენიმე კარგი პასი).
ვაკო კარგი ბიჭია, ფორმასაც აკრეფს მალე. ისევე როგორც ოქრი. ჯიგრები.
მჭედლიძემ უნდა დაიკლოს და იქნებ რამე გამოვიდეს. მასზე უკეთესი ფორვარდი არ გვყავს. სამწუხაროდ.
სამწუხაროთ კაკაბაძეც სცოდავს. რამდენი ჩაწოდება გააფუჭა
კი, მაგრამ შედარებაც არაა. ამან რამდენჯერ მოატყუა ფეხბურთელი.
ჩაწოდების დახვეწა შეუძლია. ტექნიკური არსენალი აქვს, ასე თუ ისე. ლობჟანიძისგან განსხვავებით.
შეტევით ნაწილში კი სჯობს ლობჟანას მაგრამ მაინც სუსტი წერტილი იქნება ნაკრებში ეგ პოზიცია თუ არ მოუმატა კაკაბაძემ.
ეს კოულმანისგან ვყლაპეთ...ბეილი სტადიონს შემოკრუგავს და მერე შეიტანს ალბათ..მაგრამ საერთო ჯამში ცუდად არ გვითამაშია...პოზიციური შეტევები არ გვივარგა,რაც გამოჩნდა გაშვებული გოლის შემდეგ...თითქოს ვუტევდით,მაგრამ რეალურ საგოლე მომენტამდე ვერ მივედით...ერთი ყაზაიშვილს ქონდა,ისიც თავისით იჩალიჩა..ფიზიკურად ნორმალურად ვიყავით შედარებით..ბოლომდე შემოგვრჩა სირბილის თავი,რასაც ადრე ვერ ვახერხებდით...კაკაბაძე გაზრდილი და უფრო დარწმუნებულია საკუთარ თავში,გვილია კარგი წამომწყები ჩანს შეტევის..უთამაშებლწბს ეტყობათ უთამაშებლობა,მაგრამ უკეთესებიც არ გვყავს და იმედია იღამაშებენ კლუბებში მეტს...ვაისს როგორც ჩანს აქვს თავისი ხედვა ნაკრების თამაშის გაუმჯობესების...იქნებ გამოვიდეს რამე ერთ ოც წელიწადში მაინც,ოღონდ კულისებში წესიერმა და ჭკვიანმა ხალხმა უნდა იმუშაოს,მცოდნეებმა...მანამდე მონდომებული და თავდადებული თამაშიც დასაფასებელია...შეცდომები ხდება,მაგრამ ნიჩევოო...დღევანდელი შეცდომა დიდად არ მოქმედებს შედეგზე,მსოფლიოზე გამსვლელები ჩვენ არ ვართ და ერთი კალათით აწევა არ ღირს მონდომების და შრომის დაუნახაობად...
ანანიძეს მაგივრად ოქრიაშვილს ან ყაზაიშვილს შევცვლიდი...თუმცა სხირტლაძე თუ უნდა გამომეყვანა,საერთოდ არ გავაკეთებდი შეცვლას...თუმცა ეს მას შემდეგ რაც მისი თამაში ვნახე,წინასწარ ხო არ მეცოდინებოდა როგორ ითამაშებდა...ისე სხირტლაძეც არაა მთლად მისაგდები,ჩვენი თავდამსხმელების შემყურე,პირველ თამაშებს ატარებს და უჭირს თავის გამოჩენა ალბათ...თავიდან არც კაკაბაძეს თამაში იყო მოსაწონი..
სხირტლაძეს სად უნდა გამოეჩინა თავი დაცვაში ?! რა პოზიციაზე ათამაშა თვითონ ვაისმა თუ იცის ?