აზერბაიჯანის საფეხბურთო პრემიერლიგის მე-17 ტურში, კახა ცხადაძის მიერ გაწვრთნილმა ბაქოს “ინტერმა” დედაქალაქურ დერბიში თავის მოედანზე “ნეფთჩის” 2:1 მოუგო და უშუალო კონკურენტს 2 ქულით გაასწრო.
ქართველმა ცენტრალურმა მცველმა ალექსანდრე ამისულაშვილმა გამარჯვებულებში სრულად ითამაშა. ფორვარდი ბაჩანა ცხადაძე მოედანზე 55-ე წუთზე შევიდა, ხოლო მეკარე გიორგი ლომაია თადარიგში ყოფნით შემოიფარგლა. მცველი ლაშა სალუქვაძე 18-კაციან განაცხადში არ იყო. თავად კახა ცხადაძე დისკვალიფიცირებულია და ამიტომ, შეგირდებს ე.წ. “ტექნიკური ზონიდან” ვერ ხელმძღვანელობდა.
“ინტერს” 28 ქულა აქვს და 10-გუნდიან ჩემპიონატზე მეორე ადგილზეა. ბაქოელები პირველ ადგილზე მყოფ აგდამის “ყარაბაღს” 3 ქულით ჩამორჩებიან.
ბოლო ერთი წელი მახარებს და მაიმედებს.
პირველ რიგში იმიტომ რომ ორი უმნიშვნელოვანესი ტესტი მოიგეს ბიჭებმა.
თან უკვე შესამჩნევია რომ გუნდი უფრო მრავალფეროვანია და გამოვფხიზლდით შერკინებაზე დამოკიდებულებისგან, ამ იდიოტური "ხიბლისგან", როცა იმით ვიღებდით სიამოვნებას, თუ როგორ ხნავდა მინდორს ჩვენი ღიპიანი წინახაზი )) და შედეგი კი - 0.