პროფლიგის პრეზიდენტი რამიშვილი, რომ იყო, მაშინ ქართულ ფეხბურთს ასე თუ ისე პიარი ჰქონდა. იყო დია, იყო ასევე პროფლიგის საიტზე მენეჯერი თამაში. კოლხიდას კაი გადაცემა ჰქონდა, თან კიდევ ტურში 2 თამაში იყო
ხომ შეიძლება ისევ აღადგინონ კაი რატომ უნდა გაქვრეს
შსს და თავდაცვა არა, მაგრამ ავერსი პსპ რას მიკეთებს ან სხვა კომპანიები? ოღონდ ნამდვილი სპონსორი გამოჩნდეს და არა ისეთი, როგორიც დილას გამოუჩნდა. გორელ ხალხს, როგორ უხაროდა სპონსორი გამოგვიჩნდაო, მაგრამ რა გინდა რა
იყოს ლევან თუნდაც თავდაცვა და შშს მთავარია ყველამ პატიოსნად იმუშაოს და დააფინანსოს გუნდები პსპ იქნება თუ ავერსი ყველამ უნდა გაიგოს რაგაც ფეხბურთისთვის, კონტროლისთვის კი აუცილებლად უნდა აღდგეს პროფლიგა ან მსგავის ორგანო შეიქმნას და ჩემპიონატის ჩატარება ფედერაციას ჩამოშორდეს.
ამ 8 წლის განმავლობაში ვისოლმა ტორპედოს რა გაუკეთა? ისე პროფლიგა, რომ არსებობდა, მაშინ ფეხბურთს უფრო პიარი ჰქონდა. კოლხიდა ტურში 2 თამაშს აჩვენებდა. რა იქნება საზ მაუმ თამაშამდე 1 საათით ადრე გადაცემა, თავისი განხილვით დაიწყოს თუ არ შეუძლია დათმოს ჩვენების ექსკლუზიური უფლება და სხვა ტელევიზიას გადაეცეს
ახალი ფედერაციის პრეზიდენტის მტავარი მოთხოვნა უნდა იყოს 1 საფეხბურთო არხის გასხნა მხოლოდ ქართული ფეხბურთის და სხვა არაფერი ეს უნდა მოვთხოვოთ ახალ პრეზიდენტს
ქართველ ბიზნესმენებს ძალით თუ არ გააკეთებიე რამე ისინი ისე კაპიკს არ დახარჯავენ სპორტისთვის და ფეხბურთისთვის, მთავრობაც მასევე უნდა მიუდგეთ და შეტენოს თითო გუნდი ყველას, თავდაცვამ და შშს-მაც უნდა იკისროს თითო გუნდის პატრონობა თუ გვინდა რამე გამოვიდეს, რუსთავის მაგალითზე ვიტყვი ამ ბოლო დროს ისეთ დღეში ჩავარდა ფეხბურთი რომ რუსთავში კირკიტაძის დრო მომენატრა არც ფინანსურად უჭირდა გუნდს შემადგენლობაც მაგარი გვყავდა და საჩემპიონო ამბიციებიც გაგვაჩნდა, ახლა კი რა დონეზე თამაშობს მშიერი გუნდი და მაგათ რომ ცოტა ვინმე დაეხმაროს ჩემპიონობისთვის გავიბძოლებდით....ჩემპიონატის დონემ კი არ აიწია არამედ უფრო დაიწია და გათანაბრდა.
კალაძე რას მიკეთებს გაახილოს თვალები,მარტო სამტრედიის პატრონობა თუ გონია მაგას ფეხბურთის აყვავება ვერ ყოფილა საქმე კარგად,ყველას უჭირს ჩვენს ჩემპიონატში,არ არსებობს გუნდი ფინანსური პრობლემა რო არ ქონდეს დინამოს და ზესტაფონის გარდა...ნაციონალებს ერთ რამეში ვეთანხმებოდი...ამ ქართველ ბიზნესმენებს სულ ..ეზე კიდიათ ქართული ფეხბურთი ჰოდა ამათაც ..ეზე უნდა დაიკიდონ და ყველას სათითაოდ შეტენონ თითო გუნდი,ისე არ გამოდის არაფერი...
კალაძემ თავისი წილი ტვირთი იკისრა ამ საკითხში. ეხლა რა გინდათ ვერ ვხდები, ლანბჩხუთის გურიაშიც ჩადოს ფული? სხვა ბიზნესმენებიც არსებობენ და იმათ იზრუნონ დანარენებზე. უმჯობესი იქნება სახელმწიფო თუ დაავალებს მათ ამის გაკეთებას.
კალაძე წარმოადგესნ სწორედ სახელმწიფოს და მას ბევრი რამის გაკეთება შეუძლია ფეხბურთითვის
ძაან ზედაპირული განცხადებაა ძმაო. ჯერ ერთი ეგ სპორტის მინისტრის კომპეტენციაა. ის წარმოადგენს მთავრობას ამ მიმართულებით, და მას ევალება რეფორმების განხორციელება სპორტის სფეროში. მეორე, - მთავრობამ რომ რაღაც კანონპროექტი შეიმუშაოს ამ საკითხთან დაკავშირებით, კონსტიტუციის თანახმად საკნონმდებლო ინიციატივის უფლება აქვს: პარლამენტის წევრს,საპარლამენტო ფრაქციას, პარლამენტის კომიტეტს მთავრობას(ამ შემთხვევაში პრემიერმისნისტრს), პრეზიდენტს(განსაკუთრებულ შემთხვევაში) ან 30000 ამომრჩეველს.
Ganateba mainc daayenos stadionebze:ddd
ყველაფერი იქნებაო. სტადიონზე დამატებითი ტრიბუნები უნდა დამონტაჟდეს და ხელოვნური საფარი მინდორმა უნდა შეცვალოს. გვპირდებიან და ვნახოთ.