სარაევოში მიმდინარე ევროპის ახალგაზრდულ ჩემპიონატზე, დღეს მედლები ვაჟების 90, 100 და +100 კილოგრამ წონით კატეგორიებში თამაშდება და სამივე წონის ფინალში, საქართველოს ნაკრების წევრი იჭიდავებს.
90 კილოგრამში ევროპის ჩემპიონის ტიტულის მოსაპოვებლად ბექა ღვინიაშვილი იბრძოლებს; 100-ში – გურამ თუშიშვილი, ხოლო +100-ში – ლევან მატიაშვილი.
დღესვე, ბოსნია ჰერცეგოვინაში ტატამზე კიდევ სამი ქართველი გავიდა და მათგან ორი, რეპეშაჟის ფინალშია. თორნიკე ოთინაშვილს (100 კგ) და გიორგი ზაქარიაძეს (+100 კგ), ბრინჯაოს მედალს თითო მოგება აშორებთ. შეჯიბრებას ნაადრევად მხოლოდ ლაშა ტაველური გამოეთიშა მერვედფინალში წაგებით.
ფინალური ბლოკის შეხვედრები, თბილისის დროით 16:30 საათზე დაიწყება. ღვინიაშვილი ჰოლანდიელ მიხელ კორელს დაეჭიდება, თუშიშვილი – ფრანგ ნაბილ მაჩტრუს, მატიაშვილი – რუს ანტონ კრივობოკოვს, ოთინაშვილი გერმანელ ლეონ შტრობერს, ხოლო ზაქარიაძე – ფრანგ ნაბილ ზალაგს.
მოსალოცია
როგორც გურულები იტყვიან ერთი "აბდრული" უნდა ვთქვა ამ ჩუენსუსათვის ხომ არ მიგვეცა საქართველოს მოქალაქეობა როგორც ვუYურებ მაგნაირი მარჯვენა მცველი ჩვენს ნაკრებს არ ყავს შეტავაში კარგად მიდის დაცვაში კაცი ვერ გაექცევა, ფიზიკაშიც კარგია და ტექნიკურიცაა.
კაი იქნება მარა რასისტები არიან ბლომად...
Aba guriasgan chikhura 6 quliania eqvseulshiii.vis visi vali aq vegar gaigeb.win mouxedavat gavrbivart ukan.wina turshi supertasis vali(1-5)iqna gastumrebuli da a.sh.
გპირდები რომ ჩიხურა გურიასგან ლანჩხუთიდან ქულას ვერ წაიგებს და არ გინდა ეს ჭორიკნული საუბარიი )))
ვახ ვახ რამდენი ხალხიაა დინამოსთან ან თუნდაც ზესტასთან რამდენი მივააა
ლანჩხუთლებმა გადარია მთელი დუნიაა )))