მინაშვილი არ გადაეყაროს სადმე ქეცბას თორე ისეთ ხასიათზე იქნება მინაშვილს ეგრევე დაამორატებს
მოკლედ ქეცბაიაზე რა დავწერო დადებითიც და უარყოფითიც დაიწერა ყველაფერი,უბრალოდ ერთს დავამატებდი. გუნდი ჩაიბარა 124 ადგილზე და დიდი ალბათობით ეგ 124 ადგილიც დაკარგა პლიუს მისმა ნაკრებმა გააგრძელა დაწყებული რეგრესი,რაც იმას ნიშნავს რო ამოწურა ქეცბაიამ თავისი თავი,სამწუხაროდ ძალიან ცოტა ხანი იყო პიკზე (ხორვატიასთან) მერე უკვე უკან და უკან მოდის,ნუ სტილს რაც შეეხება დიდი სიამოვნებით მივიღებდი წესს რომლის მიხედვითაც 5 დაცვით ფეხბურთელზე მეტს არ გამოვუუშვებდი მოედანზე,ვერ ვიტან როცა ერთი გუნდი თამაშობს და მეორე ხელს უშლის. ხო წავაგეთ დღეს 4-0 მარა ეს თამაში მირჩევნია ირლანდიასთან წაგებულ 2-1
ეხლა რაც შეეხება მთავარ პრობლემას,დღევანდელი ფეხბურთის მტრები არიან ბავშვათა ფეხბურთში მომუშავე მწვრთნელების უმრავლესობა,შენ რა უფლებით იღებ იმხელა პასუხისმგებლობას თავზე რასაც ფეხბურთელის გაზრდა ქვია,ყველაფერს რო თავი დავანებოთ ნიჭიერ ფეხბურთელს შეიძლება ცხოვრება გაუმრუდო ვერ ნათამაშები ფეხბურთის გამო,თუ არ მეთანხმებით აბა გადახედეთ საახლობლოს რამდენი ნიჭიერი ბიჭია ირგვლივ რომელსაც ფეხბურთი უნდა ეთამაშა და ვერ ითამაშეს.
დღეს ნაკრებში 2 კაცის გარდა კაცს რო ვერავინ ატყუებს ვისი ბრალია? რა თქმა უნდა იმ ტრენერების ვისთანაც გაიზარდა ეს თაობა, უბრალოდ დააკვირდით ბავშვების თამაშის დროს თუ ვინმე ინდივიდუალობას გამოიჩენს მოატყებს 3 კაცს მარა მეოთხე აართმევს რა დღეში ვარდებიან ტრენეერები,გლენდებს ყრიან სტადიონზე იმხელაზე უყვირიან ამ მომავალ ინდივიდუალისტსს,რის შემდეგადაც ეს ბავშვი კომპლექსდება და იზრდება როგორც რობოტი,არადა უნდა გაზრდილიყო ქინქლაძე ან ვინმე ეგეთი.
არგენტინაში ბავშვთა მწვრთნელს სტადიონიდან აგდებს მსაჯი თუ ეს მწვრთნელი კაცის მოტყუებას დაუშლის ბავშვსს,ამით ყველაფერია ნათქვამი.