საქართველოს 19-წლამდე ასაკის ფეხბურთელთა ნაკრები 15:00 საათზე ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ჯგუფური ეტაპის ბოლო მატჩს “მიხეილ მესხზე” რუმინეთის წინააღმდეგ ჩაატარებს.
15:00 საათზე “მიხეილ მესხის” სათადარიგო მოედანზე ჯგუფის ლიდერი ჩერნოგორიის ნაკრები კვიპროსს დაუპირისპირდება. პატარა “ჯვაროსნების” ჯგუფში ჩერნოგორია 6 ქულით პირველ ადგილზეა. კვიპროსს საქართველოს მსგავსად 3 ქულა აქვს, თუმცა საქართველოს მხოლოდ ბურთების სხვაობით ჩამორჩება.
გიორგი დევდარიანის და ისაკ დორუ შემადგენლობები შემდეგნაირად გამოიყურება.
საქართველო: გოშაძე, მარგველაშვილი, შულაია, მოხევიშვილი, მალანია, ხარაიშვილი, კიტეიშვილი, ჩაბრაძე, ჭანტურია, ზარანდია, ბერიძე.
რუმინეთი: ნეგრილა, მანეა, გერგე, ჰამლაგი, კრისანი, კარუტა, ოლტეანუ, ტუდორიე, ბალაურე, პუშკაში, ივანი.
აქვს როგორც კარგი მარჯვენა ასევე მარცხენა და შუა კიდე ამხელაო – თქვა ერნან კრესპომ.
ორთაჭალის ტურფებს გაუმარჯოს!
ვააა. კრესპო, შენ რა 4-5 წლის წინანდელ ამბებს გვიყვები? რამე ახალი გეთქვა .... შარშან კრისტინამ ეზოს გუნდით ევროპა მოიგო. ან შენ ან შენ კუმირს რამე მოგეგოთ კარგი იქნებოდა. რო ეტმასნება ეს შენი მესი ხან ხავიესტას. ხანაც ნეიმარს. თვითონ ძმა. თვითონ მოიგოს რამე თუ ტრ..ი აქვს.