„მანჩესტერ სიტის“ 21 წლის უზბეკი მცველი აბდუკოდირ ხუსანოვი სანაკრებო მატჩებისთვის მშობლიურ ტაშკენტში ჩავიდა, სადაც მას პატივისცემის ნიშნად 135-ათასგირვანქიანი Mercedes-Benz G-Class-ის მანქანა უსახსოვრეს. გასაღები ფეხბურთელს მისმა პირველმა მწვრთნელმა, ულუგბეკ ასონბოევმა გადასცა.
ხუსანოვი წლევანდელი იანვრის სატრანსფერო ფანჯრისას 34 მილიონ გირვანქად გადავიდა ფრანგული „ლანსიდან“„სიტიში.“ მან უკვე მოასწო 8 მტჩის გამართვა „ქალაქელთა“ შემადგენლობაში. ამასობაში ერთი გოლით და ერთი ავტოგოლითაც გამოიჩინა თავი.
გოლი ინგლისის თასის მეოთხე რაუნდში გაუტანა „ლეიტონ ორიენტს,“ საკუთარ კარში კი პრემიერლიგის 29-ე ტურის „ბრაიტონთან“ მატჩში შეაგდო 15 მარტს.
ახლა ხუსანოვი უზბეკეთის ნაკრებს დაეხმარება მსოფლიოს 2026 წლის მსოფლი ჩემპიონაზე მოხვედრაში. უზბეკები E შესარჩევ ჯგუფში მეორე ადგილზე არიან ირანის შემდეგ, რაც მათ მუნდიალზე პირდაპირ გასვლის სასუალებას მისცემს.
20 მარტს უზბეკები ტაშკენტში ყირგიზეთს უმასპნძლებენ, 23 მარტს კი თეირანში ირანს ეწვევიან.