ამერიკის ნაციონალურ საკალათბურთო ასოციაციაში მორიგი მატჩები გაიმართა, გოგა ბითაძის "ორლანდო მეჯიქმა" საკუთარ მოედანზე "ვაშინგტონ ვიზარდს" უმასპინძლა და მეტოქე მარტივად 20 ქულიანი სხვაობით 110:90 დაამარცხა.
შეხვედრის პირველ ნახევარში გუნდები თანაბრად თამაშობდნენ, თუმცა გადამწყვეტი მესამე მეოთხედი აღმოჩნდა, რომელიც მასპინძლებმა 15 ქულიანი უპირატესობით 32:17 მოიგეს, რამაც საბოლოო შედეგზე დიდი გავლენა იქონია."ორლანდოს" მხრიდან საუკეთესოები ენტონი ბლექი და ფრენც ვაგნერი გახდნენ, რომლებმაც 23-23 ქულა ჩააგდეს და საკუთარი გუნდის გამარჯვებაში დიდი წვლილი შეიტანეს.
გოგა ბითაძემ შეხვედრა სათადარიგოდან დაიწყო და პარკეტზე 21:43 წუთი დაყო, რა დროშიც ქართველმა 11 ქულას, 9 მოხსნას და 3 შედეგიან გადაცემას მოუყარა თავი. გოგას მორიგი ორმაგი დუბლის შესასრულებლად მხოლოდ 1 მოხსნა დააკლდა.
"ორლანდოს" 29 მოგება და 30 მარცხი აქვს და აღმოსავლეთ კონფერენციაში მე-7 ადგილს იკავებს. შემდეგ შეხვედრას გოგას გუნდი 26 თებერვალს "კლივლენდის" წინააღმდეგ გამართავს.
რას ვიზამთ,სიზმარასაც უნდა გავუგოთ,ლეიკერსის ჩემპიონობა უნდა და რა ქნას?იქნებ,რამენაირად ფილადელფია ჯერ პლეიოფში გავაძვრინო და მერე დიდ ფინალშიო,ფიქრობს)))
რეგულარულში ნიუ იორკს ბოსტონთან არაფერი გამოსდის,ცრუდ უქაქუნებენ ანუ ანძ---ენ და მაინცდამაინც პლეიოფში აუდგება?რა ვიცი,აუდგებაო სიზმარა იძახის,აქვს მაგას გამოცდილება,ტრანსებშია გათქვეფილი)))