13:16 | 5.08.2024 | ნანახია 3249 - ჯერ
ზივზივაძის საოცარი სტარტი და Kicker-ის სიმბოლური
გერმანიის ბუნდესლიგა 2-ის სეზონი განახლდა და ბუდუ ზივზივაძე პირველივე ტურის სიმბოლურ ნაკრებში მოხვდა. ქართველი ფეხბურთელი "ნიურნბერგის" წინააღმდეგ შეუჩერებელი იყო და მან ჰეთ-თრიქი შეასრულა. ბუდუ საუკეთესო თერთმეტეულში ავტორიტეტულმა გამოცემა Kicker-მა შეიყვანა.
ბუდუ შეაქო გერმანული გუნდის მთავარმა მწვრთნელმა კრისტიან აიხნერმა:
„ევროპის ჩემპიონატის შემდეგ ბუდუ ცოტა იმედგაცრუებული იყო, რომ საქართველოს ნაკრებში ცოტა ითამაშა, მაგრამ ის აბსოლუტური პროფესიონალია, ძალიან მოტივირებული მოვიდა შეკრებაზე, მომზადებული და „ნიურნბერგთან“ აჩვენა ის, რაც ვარჯიშებზეც ეტყობოდა: უზარმაზარი თავდადება. გარდა გოლებისა, მან გუნდისთვის ბევრი იმუშავა. ერთხელ მან ჩვენს ნახევარზე 3-4 მეტოქეს აჯობა. ეს აჩვენებს მის საბრძოლო სულისკვეთებას. დაბრუნების შემდეგ კარგ ფორმაშია და სასიმოვნოა, რომ ეს პირველივე მატჩში დაუფასდა", - თქვა აიხნერმა.
ბუდუ ზივზივაძეს პირველი ტურის შემდეგ 3 გოლი აქვს. მან კაიერაში მე-5 ჰეთ-თრიქი შეასრულა და გერმანიის რანგით მეორე ლიგაში, კობიაშვილის შედეგი გააუმჯობესა, რაც 15 გოლს გულისხმობს. ქართველ შემტევს 16 გოლი აქვს და ქართველებიდან მხოლოდ ალექსანდრე იაშვილს ჩამორჩება.
03:59 | 02.03.2020
უმაგრესად ითამაშა და მარტო 32 ქულის გამო კი არა ყველა ბურთი ძალიან საჭირო დროებში ჩააგდო !
18:42 | 01.03.2020
საქებარი სიტყვები სწორად შეარჩიეთ. "უზარმაზარი შენგელია" მამამისი კახა გახლავთ, თოკო "ბრწყინვალე შენგელიაა"
11:32 | 01.03.2020
ესპანური კარიერის საუკეთესო თამაში ჩაატარა თოკომ, 44 ეფექტიანობის მაჩვენებელი _ ფენომენალური რიცხვია!
03:05 | 01.03.2020
ronaldooooo (50)