ცნობილი ფრანგული გამოცემა L’Equipe იტყობინება, რომ გიორგი მიქაუტაძემ „ლიონთან“ დღეს დილით ოთხწლიანი კონტრაქტი გააფორმა.
ჯერჯერობით, ცნობა ოფიციალურად არ დადასტურებულა, მაგრამ წყარო ძალიან ავტორიტეტულია. „ლიონმა“ „მეცს“ 18.5 მილიონი ევრო გადაუხადა, ბონუსების გარეშე. ტრანსფერის ოფიციალური დადასტურება უახლოეს ხანშია მოსალოდნელი.
"სამედიცინო შემოწმების გავლის შემდეგ საბოლოო დეტალების გასარკვევად ლოდინი მოუწია, მაგრამ დილით შეძლო 4-წლიან კონტრაქტზე ხელის მოწერა და თავისი საყვარელი გუნდის მაისურით ფოტოების გადაღებაც. მოსალოდნელია, რომ ტრანსფერის შესახებ საღამოს გამოცხადდება", - წერს L'Equipe.
"ლიონის" სოციალურ ქსელში ანონსით კი, ირკვევა, რომ ინფორმაცია ოფიციალურად, ხვალ, ადგილობრივი დროით დილის 10 საათზე დადასტურდება.
გიორგი მიქაუტაძემ ფეხბურთის თამაში „ლიონის“ აკადემიაში დაიწყო, მაგრამ 15 წლის ასაკში კლუბის დატოვება მოუწია და პროფესიონალურ დონეზე „მეცის“ აღზრდილია, რომლის მთავარ გუნდში 63 მატჩში 38 გოლი გაიტანა, მათ შორის, გასულ სეზონში ლიგა 1-ში 22 თამაშში თავი 14-ჯერ გამოიჩინა. გიორგის ასევე უთამაშია „აიაქსში“ (9 მატჩი, 0 გოლი) და ბელგიურ „სერენში“, სადაც 57 შეხვედრაში 36 გოლი გაიტანა. საქართველოს ნაკრების ღირსებას მიქაუტაძე 2021 წლიდან იცავს და 29 შეხვედრაში 13 გოლი აქვს გატანილი, რითაც ნაკრების ყველა დროის გოლეადორთა შორის უკვე ათეულშია. გიორგიმ ძალიან მაღალ დონეზე ჩაატარა ევრო 2024, სადაც ოთხ თამაშში 3 გოლით და 1 საგოლე პასით გამოირჩა და ტურნირის თანაბომბარდირი გახდა.
„ლიონი“, რომელიც საფრანგეთის 7-გზის ჩემპიონია, მომდევნო სეზონში ევროპა ლიგაზე ითამაშებს.
ის არ გინდათ ეს არ გინდათ...აქეფანაც იმასიქნა და იქედანაც ასე არ არის ძმაო )))))ბიჯო აბა იტალიას,საფრანგეთს,ინგლისს ესპანეთს და ა.შ ჩვენ ვერუგებთ და ეხლა ჩვენი დონის ნაკრებებთან მოგვიწევს თამაში და მოვიგებთ მაინც,მოგებულის ფსიქოლოგია ჩამოუყალიბდება მომავალ თაობას.
D ლიგა თუ მოვიგეთ C ლიგაში გადავინაცვლებთ და ასე შემდეგ.რა რაგბის პრინციპები
როგორც ვატყობ, უეფამ ჩეფერინის მეთაურობით რაგბის შეფების პრინციპები გადმოიღო - სანაკრებო ფეხბურთი დონეებად დაიყო. ჰოდა, აწი ელიტურ გუნდებთან ტესტ-მატჩებზე საუბარი ზედმეტია - შეგვიძლია მაქსიმუმ დიდ ტურნირებზე ვეთამაშოთ
სამაგიეროდ, ვისაც შევხვდებით ყველას მოვუგებთ და მერე ნახე ახალი ლოზუნგი - ფეხბურთი(ც) ჩვენი თამაშიაო
რატომ? ამ ერთა ლიგას გარდა ცალკე ძველებური სისტემითაც ხომ უნდა ჩატარდეს ევრო 2020 ის შესარჩევი? თუ ვცდები?!
არ ცდები... თუმცა ძალიან ცუდი ტენდენცია ჩამოყალიბდა, რომ ჩვეულებრივ შასარჩევებზე საერთოდ არ მიდის საუბარი და თან ევროპის ჩემპიონატი მოხვედრა (სადაც (დაახლოებით) 50 ქვეყნიდან, (დაახლოებით) ნახევარი ხვდება) უნდათ, რომ მსოფლიო ჩემპიონატზე მოხვედრის რანგში შემოგვტენონ
ბოლოში უნდა დამეწერა "თუ საერთოდ გავალთ"