ინგლისის ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა გარეთ საუთგეიტმა ნიდერლანდებთან ევროპის ჩემპიონატის ნახევარფინალური მატჩის წინ პრესკონფერენცია გამართა.
„ძალიან ბედნიერი ვარ, რომ მოთამაშეთა ზღაპრული ჯგუფი მყავს. ჩვენ ვმუშაობთ გუნდურად, განვიხილავთ, თუ რისი გაკეთება შეგვეძლო უკეთ, როგორც მწვრთნელებს, ისე ფეხბურთელებს. ლუკ შოუ? მას 4 თვე გაუცდა და ამ დრომდე თამაში არ შეეძლო. უნდა გადავწყვიტოთ, შეუძლია თუ არა ძირითადში თამაში, მაგრამ კირან ტრიპიერმა ფანტასტიკური სამუშაო შეასრულა, ის საოცარი ბიჭია და ძალიან მიხარია, რომ მისნაირი ფეხბურთელები გუნდში გვყავს.
ამ ტურნირზე ერთ-ერთი საუკეთესო იყო ატმოსფერო სტადიონებზე, ჩემმა ფეხბურთელებმა ამ მხრივ განსხვავებული ემოციები განიცადეს ბოლო სამ ტურნირთან შედარებით. ატმოსფერომ თამაშებს განსხვავებული შეგრძნება შესძინა, დარწმუნებული ვარ, ხვალაც ასე იქნება.
ნიდერლანდები დაცვაზე ორიენტირებული ნაკრები არ არის, რონალდ კუმანიც ძალიან გამოცდილი მწვრთნელია. ყველაფრისთვის მზად ვართ, საინტერესო თამაში იქნება ბევრი კარგი ფეხბურთელით. მოედანზე უკეთესი თამაში დაგვჭირდება, მეტოქის ხარისხიდან გამომდინარეც და ამისთვის მზად ვართ“, - თქვა საუთგეიტმა.
შეგახსენებთ, რომ ინგლისისა და ნიდერლანდების მატჩი 10 ივლისს, თბილისის დროით 23:00 საათზე გაიმართება.
მე არ მიხსენებია გინდა თუ არა "ვითა" იყოს ეგ გუნდი მეთქი, მაგრამ მე ვხედავ საქართველოს მაშტაბით სუპერ კლუბის ჩამოყალიბების საჭიროებას (რომელიც "სუპერ ლიგა"-თან ერთად რომელიმე ევროპულ ტურნირზე გამოვა), სადაც ნაკრების ზოგიერთი წევრი და პოტენციური კანდიდატი ითამაშებს (მაგალითად: ცინცაძე, მარკოიშვილი, სანიკიძე, ცქიტიშვილი, შარაბიძე, მეტრეველი, გამრელიძე და სხვა. ასევე რამდენიმე ამერიკელი - ნაკრების პოტენციური კანდიდატები), თუკი ნორმალურ კონტრაქტებს შეთავაზებენ. ასევე მიმაჩნია ძალიან მნიშვნელოვნად ასეთი კლუბის მთავარ მწვრთნელად ზუროსის მოწვევა. ის დღეს არის თავისუფალი საკლუბო კალათბურთიდან, თორემ დარწმუნებული ვარ რომელიმე საზღვარგარეთული კლუბისგან აუცილებლად მიიღებს მიწვევას, რაზედაც ის ალბათ არ იტყვის უარს. არადა მისი დასაქმება ისეთ ზემოთ ნახსენებ კლუბში, ძალიან მნიშვნელოვანი იქნება ქართული კალათბურთისთვის, თუ რატომ აღარ დავაკონკრეტებ, ისედაც ნათელია ოდნავ კალათბურთში გათვითცნობიერებული გულშემატკივრისთვის.
რაც შეეხება კერძოსთან ერთად - სახელმწიფოს და ფედერაციის თანამშრომლობას ამ შემთხვევაში იმიტომ უნდა განხორციელდეს რომ, ეს ნაკრების საბაზისო კლუბი იქნება.
კაი ბატონო დავრჩეთ ჩვენი სუპერლიგის იმედათ და რა იქნება ორ სამ წელიწადში ნახავთ, მე იმას კი არ ვამბობ ვითას ხელმძღვანელობამ შეცდომა არ დაუშვა მეთქი მარა ამ შეცდომების გამოსწორებისკენ უნდა მოვუწოდოთ და არა ის, რომ არსებობა შეწყვიტონ.
ხალხო რა არის იცი ყველა, თამაშის წაგება არავის სიამოვნებს, მარა იმაშივ ვერ დაგეთანხმებით, რომ ვითამ ბრძოლა შეწყვიტოს პირიქით უნდა მოუმატოს არ უნდა დანებდეს და მოგებაც, მოვა ფედერაცია, ბიზნესი და სახელმწიფო გვერდში უნდა დაუდგეს, თორემ ისე საკუთარ წვენში ხარშვით არაფერი გამოვა წავა ნაკრების ბირთვი და მომავალი აღარ გვექნება, კი ვიღაც მკითხავს ამდენ ლეგიონერში სა ჩანს ქართველებიო, მარა სწორედ ამ ლეგიონერების გვერდით უნდა გაიზარდოს ახალი თაობა, აბა ნაკრების ლიდერები არ ჩამოდიან და მართლებიც არიან(ამ ეტაპზე) საქართველოში სათამაშოდ.
კი მაგრამ ელემენტარულად ხელფასებსაც ვერ არიგებენ და რა შეცდომების გამოსწორებაზეა ლაპარაკი?
ძალიან ურიკინებენ ესენი
წელს რა ანტირეკორდებიც ვერ დაამყარეს, მომავალ წელს აპირებენ ალბათ ხომ?
ლევან მიქელაძევ და "ვითა"-ს მესვეურებო, თქვენ თუ მომავალ წელსაც მაგ ლიგაში ასეთი გუნდი ათამაშოთ, მაშინ თქვენ იყოთ "ჩიჩოლინა"-ს ორეულები!
იუნა შაფათავა მაინც გეთქვა, ჩიჩოლინამ რა დაგიშავა DDDDDDDDDDDDDDDDDD
Vitam kargi praktika aigo da gamocdileba seizina zurosi nakrebs vitas kalatburtelebit sheavsebs.............sainteresoa vin aris sponsori federacia tu kerdzo piri ristvis krian tanxebs gunds romelsac sircxvilis meti arafei moakvs da mxolod anti rekordebze midis tan umetesad vitastan dziritad sastavs asveneben tu mtavari sastavi tamashobs micastan ascoreben gautkbat mukta mogzauroba
მაგარი პრაქტიკაააა სგ რააა უფროსი კაცი ხარ რა უნდა გიტხრა
საქართველოს რა ხეირი ამ გუნდისაგან, თავის შერცხვენის გარდა.
კი ბატონო, საქართველოს ჭირდება კლუბი ევრო ტურნირზე, მაგრამ ნაკრების წევრებითა და ნაკრების პოტენციური კადიტატებისგან დაკომპლექტებული, პლიუს იმ ამერიკელი კალათბურთელებით დაკომპლექტებული რომლებიც ასევე ნაკრების პოტენციური წევრები შეიძლება გახდნენ და ამასთან შეთავსებით მთავარი მწვრთნელით ზუროსით.
ჩემი აზრით, ამ ფინანსურად რთული პროექტის ხორცშესხმა შეიძლება მხოლოდ სახემწიფოს, ფედრაციის და კერძო ინვესტორის საერთო ძალისხმევით.
მოშორდით
ალაოდ ჰო არ არიან ეგენი, ფედერაციას ძინავს? აუკრძალოს თამაში. ან ფინანსური მაინც მიუქსიანონ მე შენ გეტყვი და ვერ ამოუქექავენ რამეს თუ მოინდომეს.
უსირცხვილოები.მოთამაშეების გადაგდებაზე არიან გადასულები.რო არ გაქცეოდთ კალათბურთელები ასეთ სამსრცხვინო შედეგები არ ექნებოდათ
რაა? კიდევ გამოსვლა გინდათ? სირცხვილის მეორე სეზონს უნდა გვაყურებინოთ?