2:16 | 2.06.2024 | ნანახია 0 - ჯერ
კარლო ანჩელოტი: "რეალის" წარმატების გასაღები მისი ისტორია და მაღალი დონის ფეხბურთელებია"
მადრიდის „რეალის“ მთავარმა მწვრთნელმა კარლო ანჩელოტიმ ჩემპიონთა ლიგის ფინალში „დორტმუნდთან“ გამარჯვების (2:0) შემდეგ ისაუბრა.
როგორც იტალიელმა აღნიშნა, ეს გამარჯვებაც ისეთივე გემრიელია, როგორც წინა ტიტულები:
„ამ გამარჯვებას ისეთივე გემო აქვს, როგორც წინა მოგებულ თასებს, დიდი სიხარულია. დღეს გაგვიჭირდა, როგორც ეს ყველა ფინალშია და შემდეგ მოვახერხეთ თამაშის შეცვლა. ველოდით ასეთ „დორტმუნდს“, პირველ ტაიმში არ გვქონდა ბალანსი. „რეალის“ წარმატების გასაღები ამ კლუბის ისტორია და ფეხბურთელების ხარისხია.
პირველ ტაიმში ცოტა მორცხვები ვიყავით, ბურთს ვკარგავდით და მათ საშუალებას ვაძლევდით ისე ეთამაშათ, როგორც სურდათ. ჩემპიონთა ლიგის მოგებას შევეჩვიეთ? შეჩვევა არ არსებობს, რადგან ძალიან, რთულია ამ ტურნირის მოგება, ძალიან, მოსალოდნელზე მეტადაც.
კროოსის წასვლის გამო ცოტა მწუხარება არის, მაგრამ სურდა კარიერა ასე დაესრულებინა და მის გადაწყვეტილებას პატივი უნდა ვცეთ“, - თქვა ანჩელოტიმ.
შეგახსენებთ, რომ კარლო ანჩელოტიმ ჩემპიონთა ლიგა მეხუთედ მოიგო, გარდა ამისა, ორჯერ ფეხბურთელის რანგშიც აქვს ეს ტურნირი მოგებული.