2:46 | 13.04.2024 | ნანახია 0 - ჯერ
"მეცის" მწვრთნელი: "აიაქსის" პერიოდმა მიქაუტაძეზე კვალი დატოვა, თითქოს, უფრო დიდი დაბრუნდა"
„მეცის“ მთავარმა მწვრთნელმა ლაშლო ბოლონიმ „ლანსთან“ მატჩის (2:1) შემდეგ ისაუბრა და მან კომენტარი გიორგი მიქაუტაძეზეც გააკეთა. როგორც რუმინელმა სპეციალისტმა აღნიშნა, გიორგი „აიაქსიდან“ 5-6 წლით უფროსი დაბრუნდა.
„ეს არ არის გამარჯვება, რომელიც დღეს ციდან ჩამოვარდა. საწყის 20 წუთში ნახევარდაცვაში ვერ ვიპოვეთ ჩვენი ადგილი, შემდეგ ყველამ იპოვა თავისი ზონა, რათა გვეპასუხა „ლანსისთვის“.
მიქაუტაძე? ჩვენგან წასვლისას მას უკვე ჰქონდა ორი გოლი და საგოლე პასი. „აიაქსში“ გატარებულმა დრომ თავისი კვალი დატოვა, ის ცოტა ინტროვერტი დაბრუნდა. მანამდე მომღიმარი ბიჭი იყო და ისეთი შთაბეჭდილება მაქვს, რომ ხუთი-ექვსი წლით უფრო დაბრუნდა. ჩვენს ჩემპიონატს იცნობდა, მაგრამ ლიგა 1-ის მოთხოვნებთან ადაპტაცია საჭიროა და ამ ადაპტაციის შემდეგ დღეს ვხედავთ შედეგებს“, - აღნიშნა ბოლონიმ.
შეგახსენებთ, გიორგი მიქაუტაძეს ლიგა 1-ში 15 მატჩში 9 გოლი აქვს გატანილი და 3-ჯერ საგოლე პასიც მიითვალა. მან ზედიზედ მეორე შეხვედრაში შეასრულა დუბლი! ცხადია, ის „მეცის“ საუკეთესო ბომბარდირია და მთელ ჩემპიონატში უკვე მერვე ადგილზეა, იმის მიუხედავად, რომ 6 თვე „აიაქსის“ რიგებში ირიცხებოდა...
„მეცი“ 26 ქულით ჯერაც გასავარდნ ზონაშია, მაგრამ 2 ქულით ჩამორჩება სამშვიდობოს, ხოლო 21 აპრილს, სტუმრად ერთ-ერთ კონკურენტ „ლე ჰავრს“ დაუპირისპირდება.
კომენტარები (6)
01:39 | 20.06.2018
Juventino Per Sempre (170)
თემო შენი თავიც ერტფეროვნად ლაპლაპებს მაგრამ ვინმეს აქვს პრეეტენზია ?
20:58 | 19.06.2018
paata2727 (294)
ეე...პროფესორა....გეტყობა სამხრეთელებს რომ გულშემატკივრობ....ინგლისს აკლია ფანტაზია????? გუნდმა მარტო პირველ ტაიმში შექმნა 5-6 100 % მომენტი.....მეორეში ტუნის 11 კაცით ჩაჯდა და მასეთ დამცველ გუნდს აგერ მესიმაც ვერაფერი მოუხერხა...რა ფანტაზია გინდა...???? მიაპრესინგეს ტუნისი....აიძულეს კუთხური....დაუსხლტა კეინი მცველს და შეთხარა....ნეტა ასე ჩბენ გვეტამაშა....ინგლისი ძალიან მშიერი გუნდია...გამოუცდელი..მაგრამ ძაააააააან სახიფათო
19:45 | 19.06.2018
დევიღუპეთ (514)
ეს რომ ყოფილიყო ინგლისის ტრენერი და ჟურნალისტს ეკითხა ერთფეროვნად რატო ითამაშამეთო დედის ხახას გამოუღებდა მინაშვილს, რას ამბობთ იგნლისს 1880 წლის მერე ამდენი მომენტი ერთ თამაშში არ ქონიაო
15:59 | 19.06.2018
mjgiri (8951)
ქეცბაიამ უყურა ინგლისის თამაშს?
1-უოკერი ცენტრალური მცველის პოზიციაზე თამაშობდა,და იქ არ გამოდის თამაში.სწორედ ესაა აკიდებული პენალტის მიზეზი.
2-ინგლისს 2 სრულფასოვანი სათამაშო სქმა აქვს.გუშინდელი სქემა იყო მიმართული ბურთის სწრაფ გათამაშებაზე მოედნის მესამე მეოდხედში,რაც პირველ ტაიმში ძალიან კარგად გამოსდიოდათ.არის ვარიანტი უოკერის ლატერალად გამოყენების და დაიერის საყდენ ზონაში ჩასმის.ეგ უფრო პოზიციური შეტევისთვისაა.
3-კუთხურებს რაც შეეხება,ეს ძალიან მნიშვნელოვანია,და ამ ასპექტში ძაან მომატებული აქვთ ინგლისელებს.ეს მწვრთნელის მუშაობაზე მიუთითებს და ქეცბასთვის შეიძლება უცნაური იყოს
15:54 | 19.06.2018
federerjamesliverpooldelpotro (17151)
ინგლისზე ნაწილობრივ ვეთანხმები ნაწილობრივ არა.ინგლისი არც მე მგონია მთავარი ფავორიტი ლოგიკირად არც არის მაგრამ იმაში ვერ დავეთანხმები რო ინგლისელებს მარტივი კომბიმაციები ქონდათ და სწორხაზოვნად უტევდნენ არა პირველი ტაიმი ძაან მაგარი იყო ინგლისი ძალიან ჭკვიანური კომბინაციებით ერთადერრთი რაშიც დაადანაშაულებ გამოუყენებელი მომენტები იყო.რუსეთს რაც შეეხება ალბათ კიდევ ერთი მაღალი დონის მატჩი მიემატება ამ ტურნირს ყველაფერი სალაჰზეა მჯერა რო ეგვიპტე გავა.არამგონია მომო100%მზად იყოს მაგრამ შეეცდება მაქსიმუმს დადებს
15:53 | 19.06.2018
KoRBeN DaLLaS (24844)
რაო რაო თემურაამ ? ინგლისია ერთფეროვანიო ?
ოოოხ შე მრავალფეროვანო !!!
17:12 | 19.06.2018
giogobi (197)