„ტორინოს“ მთავარმა მწვრთნელმა ივან იურიჩმა სერია A-ს 22-ე ტურში „კალიარისთან“ მატჩის წინ პრესკონფერენცია გამართა.
ხორვატმა სპეციალისტმა განაცხადა, რომ ჯერ არ იცის, ვინ შეცვლის ტრავმირებულ კოფი ჯიჯის. როგორც მან თქვა, საბა საზონოვს მარჯვენა ცენტრალურ მცველად თამაში შეუძლია, მაგრამ მისი აზრით, ქართველი უკეთ 3-კაციანი დაცვის ცენტრში გამოიყურება.
„მისი თვისებებიდან გამომდინარე მირჩევნია, რომ საზონოვმა ცენტრში ითამაშოს, მიუხედავად იმისა, რომ მარჯვნივაც თამაში შეუძლია. არ ვიცი, ვინ შეცვლის ჯიჯის, დღეს ვარჯიში ჯერ კიდევ გვაქვს და გადაწყვეტილებას შემდეგ მივიღებ“, - აღნიშნა იურიჩმა.
შეგახსენებთ, რომ საბა საზონოვმა მიმდინარე სეზონში „ტორინოს“ მაისურით მხოლოდ 5 მატჩი ჩაატარა, ძირითად შემადგენლობაში კი, ერთხელ იყო. „ტორინო“ სერია A-ში 28 ქულით მე-10 ადგილზეა, ხოლო „კალიარის“ 26 იანვარს შეხვდება.
სუარესს აქვს ლიგაზე გატანილი 27 გოლი,ბენზემას 76.ყველაზე უცნაური ეს ციფრებია თუმცა რეალობა ეგაა,სუარესს ლიგაზე გატანა ყოველთვის უჭირდა.მბაპე უსწრებს უკვე ტიპს,რომელ ბენზემაზეა საუბარი.ჰოლანდიც გაასწრებს მალე.სირცხვილია აიაქსის-ლივერპულის-ბარსელონას და ატლეტიკოს ცენტრფორვარდს მხოლოდ 27 გოლი რომ აქვს ლიგაზე
დღეს უფრო საინტერესო სათამაშო დღეა,4 მერვედფინალისტია გასარკვევი.გუშინ ერთი იყო მარტო გასარკვევი და ატლეტიკო გახდა ეგ ერთი მილანის ან პორტუს ნაცვლად.ისე ბევრი რეკორდი დამყარდა ამ ლიგაზე,ჰალემ ჯგუფში 6-ივე თამაშში გაიტანა(რაც კრისტინა-ლევანასაც შეუძლიათ,თან კრისტინას მეორედ შეუძლია მაგის გაკეთება,თუმცა ჰალემ ზოგადად პირველი 6 თამაში ითამაშა ლიგაზე და არ მგონია მაგ რეკორდს კაიხანი ვინმე შეეხოს),ლივერპულ-აიაქსმა ექვსივე მოიგეს რისი გაკეთება ბაიერნსაც შეუძლია.ბომბარდირთა დავაშიც ბევრი გოლი გააქვთ მოწინავე პოზიციებზე მყოფ ხალხს.10 გოლი გაიტანა ჰალემ,9 აქვს ლევანას და დღეს კიდევ შეუძლია მიამატოს.10 გოლით ზოგადად სეზონის ბომბარდირი ხდებოდა ხალხი,ამათ ჯგუფში გააქვთ ამდენი
ატლეტიკო გაძვრა მაინც.ამ 4 ჯგუფიდან ყველა ძლიერი გუნდი გავიდა მერვედფინალში,ნუ ერთადერთი დორტუნდის გასვლა შეიძლება ჯობდა სპორტინგის გასვლას,თუმცა არც სპორტინგია ცუდი გუნდი და არაფრით ნაკლები არაა დორტმუნდზე.შემტევ მხიარულ ფეხბურთს თამაშობს ლისაბონური გუნდი