არგენტინის ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა ლიონელ სკალონიმ მსოფლიოს 2026 წლის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ეტაპის უახლოესი ორი მატჩისთვის შემადგენლობა დაასახელა.
სკალონის რჩეულთა შორის შემდეგ 28 ფეხბურთელი მოხვდა:
მეკარეები: ემილიანო მარტინესი (ასტონ ვილა), ფრანკო არმანი (რივერ პლეიტი), ხუან მუსო (ატალანტა), ვალტერ ბენიტესი (პსვ)
მცველები: გონსალო მონტიელი (ნოტინგემი), პაბლო მაფეო (მალიორკა), ნაუელ მოლინა (ატლეტიკო), ხერმან პეცელა (ბეტისი), კრისტიან რომერო (ტოტენჰემი), ლუკას მარტინეს კუარტა (ფიორენტინა), ნიკოლას ოტამენდი (ბენფიკა), მარკოს აკუნია (სევილია), ფრანსისკო ორტეგა (ოლიმპიაკოსი), ნიკოლას ტალიაფიკო (ლიონი)
ნახევარმცველები: ლეანდრო პარედესი (რომა), გუიდო როდრიგესი (ბეტისი), ენცო ფერნანდესი (ჩელსი), როდრიგო დე პაული (ატლეტიკო), ეზეკიელ პალასიოსი (ლევერკუზენი), ჯოვანი ლო ჩელსო (ტოტენჰემი), ალექსის მაკალისტერი (ლივერპული)
თავდამსხმელები: პაულო დიბალა (რომა), ანხელ დი მარია (ბენფიკა), ლიონელ მესი (ინტერ მაიამი), ხულიან ალვარესი (მანჩესტერ სიტი), ლაუტარო მარტინესი (ინტერი), ნიკო გონსალესი (ფიორენტინა), ლუკას ოკამპოსი (სევილია)
შეგახსენებთ, რომ არგენტინის ნაკრები 17 ნოემბერს, ურუგვაის უმასპინძლებს, ხოლო 22 ნოემბერს, ბრაზილიას ესტუმრება.