საქართველოს ნაკრების ნახევარმცველი გიორგი აბურჯანია კარიერას თურქეთის სუპერლიგის ბინადარ „ჰატაისპორში“ გააგრძელებს.
ქართველმა ნახევარმცველმა სამედიცინო შემოწმება გაიარა და 3-წლიანი კონტრაქტი გააფორმა. „ჰატაისპორს“ ეკუთვნის საბა ლობჟანიძეც, რომელმაც გასული სეზონის მეორე ნახევარი იჯარით „კარაგუმრუკში“ გაატარა, რადგან კლუბის დატოვება მიწისძვრის შემდეგ მოუწია.
მოგეხსენებათ, ჰატაის პროვინცია მიწისძვრის ეპიცენტრი იყო, რის გამოც კლუბი სეზონს ჩაეხსნა, მაგრამ სუპერლიგაში ადგილი შეუნარჩუნდა. ამრიგად, ანტაკიელებში მომდევნო სეზონში ორი ქართველი ითამაშებს.
გიორგი აბურჯანია 2021-2023 წლებში „ჟილ ვისენტეში“ ირჯებოდა და 63 მატჩში 2 გოლი გაიტანა. მანამდე მას არაერთგან აქვს ნათამაშები, მათ შორის რუსთავის „მეტალურგში“, „დილაში“, „ლოკომოტივში“, „ანორთოსისში“, „ხიმნასტიკში“, „სევილია 2“-ში, „ლუგოში“, „ტვენტეში“, „ოვიედოსა“ და „კატრახენაში“, ხოლო საქართველოს ნაკრებში ჩატარებულ 38 შეხვედრაში 1 გოლი გაიტანა.
გაიხარე სოფო
ხვალ ბასილაშვილი ფინალს თამაშობს, სოფო კვალიფიკაციის ფინალს, გორგოძე-ქვაცაბაია ფინალს თამაშობენ წყვილებში საკმაოდ წარმატებული სკვირაა
წარმატებები ოთხივეს
ბასილაშვილზე დაწერეთ რამე ხვალ ფინალს თამაშობს ))))წარმატებები ხვალ ნიკას,მომატებული აქვს იმედია საგრძნობლად,იმდია მალე უფრო მაღალი დონის ტურნირებზე იასპარეზებს წრმატებები კიდევ ერთხელ
ეგ აპტს ოფიციალურ საიტზე უნდა ნახო იქიდან შეიძლება მაისურების გამოწერე ფასებიც ააქვს მითითებული და რამდენ ხანში ჩამოვა ისიც თუ სწორად მახსოვს მეზარება ეხლა იქ ძებნა ან იქიდან გადახვალ რაფას ოფიციალურ საიტზე და იქ ნახავ