„ორლანდო მეჯიქის“ ვარსკვლავი პაოლო ბანკერო ამერიკის ნაკრებში ითამაშებს. 20 წლის კალათბურთელმა გადაწყვეტილება მიიღო და იტალიის ნაკრებში თამაშს აშშ ამჯობინა.
ამ ფაქტით ძალიან გაბრაზდა იტალიის კალათბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი ჯანი პეტრუჩი, რომელმაც Gazzetta Dello Sport-თან საუბრისას ბანკერო გააკრიტიკა.
„ეს იყო ლეგიტიმური გადაწყვეტილება, მაგრამ მას შეეძლო ამის შესახებ ჩვენთვის ეთქვა. სამაგიეროდ მისი გადაწყვეტილების შესახებ სააგენტოებიდან გავიგეთ. როდესაც მან NBA-ში თავისი ღირებულება გაიგო, რომანტიკული მხარეც მაშინვე დაივიწყა! ბოლო დღეებში ის მილანში იმყოფებოდა და მიუხედავად ჩვენს სააგენტოსთან შეთანხმებისა, მან თავი აარიდა მწვრთნელ პოცეკოსთან შეხვედრას. ღალატი, განსაკუთრებით კალათბურთში, მძიმე სიტყვაა. ასეთი სიტუაციები ხდება და პირადად მე მიჩვეული ვარ. მაგრამ მან მოგვატყუა, ჩვენ მასზე დიდი კომერციული გათვლა გვქონდა. ახლა ეს იმედგაცრუება დადებით ენერგიად. დადებითი ენერგია, დარწმუნებული ვარ, ჩვენი მწვრთნელი ამას შეძლებს“, - აღნიშნა პეტრუჩიმ.
მან ისიც თქვა, რომ B გეგმა აქვთ და „ბასკონიას“ კალათბურთელის, დარიუს ტომპსონის ნატურალიზაციას ცდილობენ: „ვცდილობთ დავაჩქაროთ დარიუს ტომპსონის პასპორტის პროცესი, მხოლოდ რამდენიმე დოკუმენტი აკლია. იმედი გვაქვს, რომ ის შეძლებს ჩვენს შეკრებას მსოფლიო ჩემპიონატის დაწყებამდე შეუერთდეს", - თქვა პეტრუჩიმ.
პაოლო ბანკერო „ორლანდომ“ გასულ ზაფხულს დრაფტზე პირველ ნორმად აირჩია. სიეტლში დაბადებულმა წარმოშობით იტალიელმა სადებიუტო სეზონში NBA-ში ჩატარებულ 72 მატჩში საშუალოდ 20 ქულა, 6.9 მოხსნა და 3.7 პასი დააგროვა. საინტერესოა, რომ მან 2022 წლის ოქტომბერში განაცხადა, რომ იტალიის ნაკრებში თამაში სურდა და ამაზე ოცნებობდა, მაგრამ სხვაგვარი გადაწყვეტილება მიიღო.
შეგახსენებთ, მსოფლიოს ჩემპიონატზე იტალიის ნაკრების მეტოქეები ჯგუფში დომინიკის რესპუბლიკა, ანგოლა და ფილიპინები იქნებიან, ხოლო ამერიკის ნაკრები საბერძნეთს, ახალ ზელანდიასა და იორდანიას შეხვდება. ამავე მსოფლიოს ჩემპიონატზე ისტორიაში პირველად საქართველოს ნაკრებიც ითამაშებს, ჯგუფში კი სლოვენიას, კაპო ვერდესა და ვენესუელას დაუპირისპირდება.
კალათბურთში მსოფლიოს ჩემპიონატი 25 აგვისტოდან 10 სექტემბრამდე სამ ქვეყანაში, იაპონიაში, ფილიპინებსა და ინდონეზიაში გაიმართება.
ინტერი წელს ნამდვილად კარგია და ყველაზე მეტი შანსი აქვს სკუდეტოს მოგების. ალბათ ტურინში გასამართი თამაში იქნება გადაწყვეტი.
ინტერს მილანისგან განსხვავებით ძირითადიც კარგი ყავს და სკამის რესურსიც მეტი აქვს,ამიტომ გაუჭირდება იუვეს წელს ჩემპიონობა.მილანზე უკეთესი კი არა კონკრეტულად ლუკაკუ-ლაუტაროს დუეტი კრისტინა-მორატას დუეტსაც კი ჯობია,ანუ კონკრეტულად თავდასხმის დუეტი იუვენტუსზე უკეთესიც ყავს და რომელ მილანზეა ლაპარაკი.თან კონტე ჩემპიონატის მწვრთნელია.ლიგაზე იკუკავს ხოლმე თორემ ჩემპიონატის მოგება იცის.ასე რომ არ მგონია მილანისგან განსხვავებით ინტერმა რომ ეს შანსი გაუშვას ხელიდან
ჩემთვის საწყენია მილანმა საბოლოოდ რომ დათმო პოზიციები.მოსალოდნელიც იყო ეს ჩავარდნა(მითუმეტეს იბრას და სხვების გარეშეც) მაგრამ მაინც.კრისტინას რაც შეეხება ჰეთრიქი კი არა მეთხუტმეტე წუთზე გასაგდები იყო,სახე ჩამოათალა ტიპმა კალიარის მეკარეს და მხოლოდ ყვითელი მიცეს.აქაც მოქმედებს დიდი ფეხბურთელის ავტორიტეტი.კიეზა მართლა კარგი ბიჭია,პენოზე საგოლე პასს და ზოგადად აქტიურ თამაშს რომც შევეშვათ მორატას რა პასი დაუხატა ტიპმა მაეტო ეგ ღირდა საყურებლად თუმცა ვერ გაიტანა ესპანელმა.ინტერმა წესით არ უნდა გაუშვას ეს შანსი,11 თამაში დარჩა სათამაშო და მინიმუმ 7 ქულიანი ფორა უჭირავს იუვესთან.მინიმუმ 7 ქულიანი იმიტომ რომ იმ გადადებულ თამაშს იუვე ან მოუგებს ნაპოლის და ან არა