ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ეტაპის A ჯგუფში, სადაც საქართველოც თამაშობს, ესპანეთის ნაკრებმა შოტლანდიასთან მარცხი განიცადა, რის შემდეგაც მთავარმა მწვრთნელმა, ლუის დე ლა ფუენტემ კომენტარი გააკეთა:
„მტკივნეული მარცხი იყო. პირველი წუთების შემდგომ ვფიქრობდით, რომ ყველაფერს სწორად ვაკეთებდით, თუმცა საბოლოოდ, სხვა შედეგი მივიღეთ. ყველაფერი ვცადეთ, ვივარჯიშეთ, თუმცა საქმე ისე არ წავიდა, როგორც ჩვენ ვისურვებდით.
ასეთ დონეზე თამაშისას ნებისმიერი შეცდომის გამო ისჯები. ამ მატჩში ორი შეცდომა დავუშვით და სწორედ ამან დაგვღუპა. აქედან ივნისამდე რაღაცეების შესაცვლელად დიდი დროა. მე ამ გუნდის ფეხბურთელებს ისევე ვეყრდნობი, როგორც დანარჩენებს, რომლებიც ამჯერად შემადგენლობაში არ იყვნენ“ - განაცხადა ესპანეთის ნაკრების თავკაცმა.
შეგახსენებთ, რომ ევრო 2024-ის საკვალიფიკაციო ეტაპის მეორე მატჩში ესპანეთის ნაკრები სტუმრად შოტლანდიასთან 0:2 დამარცხდა. ამ შეხვედრაში დუბლი სკოტ მაკტომინეიმ შეასრულა, რომელმაც გასულ 2 მატჩში უკვე 4 გოლი გაიტანა.