ინგლისის ჩემპიონშიფის 42-ე ტურში შოთა არველაძის „ჰალ სიტიმ“ „კარდიფ სიტის“ უმასპინძლა და 2:1 დაამარცხა, შედეგად, ზედიზედ მეორე თამაში მოიგო, რაც ქართველი სპეციალისტის ინგლისურ კარიერაში პირველად მოხდა.
ცნობისთვის, „ჰალმა“ წინა ტურში „მიდლსბროს“ მოუგო. „ვეფხვებმა“ ლაჰიარ საიადმანეშისა და ლევი კოილის გოლებით მე-11 წუთისთვის მოიპოვეს ორბურთიანი უპირატესობა და ბოლოს ერთი გოლი გაუშვეს, მაგრამ გამარჯვებამდე საქმის მიყვანა მოახერხეს.
აღსანიშნავია, რომ „ჰალმა“ შინ 6-მატჩიანი წაგებათა სერია შეწყვიტა და პირველად მოიგო თავისი პუბლიკის წინაშე 29 იანვრის შემდეგ, როცა არველაძეს „სუონსისთან“ დებიუტი ჰქონდა. სამაგიეროდ, გუნდს სტუმრად მხოლოდ 1 წაგება აქვს და 6 თამაშია გასვლაზე არ დამარცხებულა (3 მოგება, 3 ფრე). არველაძის ხელმძღვანელობით „ჰალს“ 5 მოგება, 3 ფრე და 7 წაგება აქვს.
ინგლისური გუნდი 47 ქულით მე-19 ადგილზეა და ჩემპიონშიფში ადგილი შეინარჩუნა, ხოლო მომდევნო შეხვედრას 18 აპრილს, გასვლაზე „მილუოლის“ წინააღმდეგ გამართავს.
ფუუუუ ბლინ...დარჩა ვირებს მოედანი...არადა რა შანსი იყოო.
ალბათ მიტაკეუმი სრაკს მოიხნავს და მოიგებს ამ ბაშოს.
ისე ყველა ფავორიტის ასე ერთად მოხსნა საეჭვოდ არ გეჩვენებათ???
მოეხსნა ტოჩი სამწუხაროდ. ძალიან გულდასაწყვეტია. იმედია კარგად მომჯობინდება და შემდეგ ბაშოზე კადობანე გამოვა
თითი იტკინა ფეხზეო ტოჩიმ, ნეტა თუ მართალია?
მაინც მთავარ ფავორიტად რჩება, მაგრამ მე რომ დავაკვირდი ლევანი როგორც წინა ბაშოზე ეხლაც მოეშვა.
წინა ბაშოზე ჰაკუჰოს რომ მოუგო ძალიან მიუხლოვდა თასს, ოდნავ ეიფორიაში იყო და წააგო.
ეხლაც კაკურიუმ წააგო გუშინ, დღეს მოეხსნა ტურნირიდან, ლევანის შანსები ძაან გაიზარდა, და ისევ მოეშვა. გუშინ როცა კაკურიუს გამოთიშვის საკითხი გადაწყვეტილი არ იყო ტოტალიზოტრები 1.6 აძლევნდნე ლევანის ჩემპიონობაზე, ამის მერე მოდიოდა კაკურიუ 3,5 და 4.0 ებით ის მსუქანი ოძეკი და წაუგებელი სეკივაკე. კაკურიუს მოხსნი მერე ლევანის ჩემპიონობა 1.4 ამდე ჩამოვიდოდა თუ უფრო დაბლაც არაა და ლევანის ესე გაფავორიტებამ ცუდად იმოქმედა ფსიქოლოგიურად, როგოც წინა ბაშოზე მაშინაც ჰაკუჰოს დამარცხების შემდეგ უდავო ფავოროტი გახდა
აუუ ამ წაგებით ალბათ დაკარგა თასის მოგების შანსი (((
რას ბლოკავს ეგ ჩემისა რა დავწერე.
წარმატებები ლევან! ეს ბაშო შენია,და მალე იოკოძუნობაც.
მეც ფეხის ტრამვას ვაბრალებ ამ წაგებას,ვერ გაუძლო დაწოლას.
მოგვარებადია ყველაფერი.
იმედია თასს მაინც აიღებს
თასის გარდა აბა კიდე რა უნდა აიღოს.