მადრიდის „ატლეტიკო“ ჩემპიონთა ლიგის მერვედფინალისტთა რიგებს შეუერთდა. სწორედ ერთი საგზური თამაშდებოდა, რომლისთვის ბრძოლაშიც დიეგო სიმეონეს გუნდმა „პორტუს“ და „მილანს“ აჯობა.
„ლივერპულმა“ და „აიაქსმა“ ჯგუფურ ეტაპზე ქულაც არ დაკარგეს, ხოლო „ბეშიქთაშმა“ პირიქით - ქულა საერთოდ ვერ მოიპოვა.
აქ გასაკრვევი ბევრი არაფერი იყო, მხოლოდ მესამე ადგილი, რომელიც „ლაიფციგმა“ მოიპოვა. „პარი სენ ჟერმენმა“ „ბრიუგეს“ უმასპინძლა და პირველი ადგილის შანსი დაკარგული ჰქონდა, მაგრამ ბელგიურ გუნდს მაინც მოუგო და თანაც ძალიან ადვილად.
კილიან მბაპემ საწყის შვიდ წუთში დუბლი შეასრულა და ყველაფერი მაშინვე გადაწყვიტა. ფრანგი შემტევისთვის ეს იყო ჩემპიონთა ლიგაზე 30-ე და 31-ე გოლები, რითაც ყველაზე ახალგაზრდა ფეხბურთელი გახდა (22 წლის და 253 დღის), ვინც ჩემპიონთა ლიგაზე 30-გოლიან ნიშნულს უწია. მან ლეო მესის მიღწევა გააუმჯობესა. იმ მესის, რომელმაც ამავე მატჩში დუბლი შეასრულა. თუ არგენტინელს ლიგა 1-ში უჭირს, ჩემპიონთა ლიგაზე უკვე 5 გოლი დაუგროვდა. მესის ლიგაზე 38 სხვადასხვა მეტოქესთან აქვს გატანილი, რაც რეკორდია, ხოლო ერთზე მეტი გოლი ამ ტურნირზე 35-ედ გაიტანა. „პარი სენ ჟერმენმა“ 11 ქულით მეორე ადგილი დაიკავა და პლეი-ოფში პირველ მატჩს შინ ჩაატარებს.
„მანჩესტერ სიტი“ ჯგუფში პირველია, მიუხედავად იმისა, რომ გერმანიაში „ლაიფციგთან“ წააგო. პეპ გვარდიოლას გუნდს ეს პოზიცია განაღდებული ჰქონდა და ამიტომაც, მარცხს მის სატურნირო მდგომარეობაზე გავლენა არ მოუხდენია. „ლაიფციგმა“ კი კარი გაიჯახუნა და 7 ქულით მესამე ადგილი დაიკავა, რითაც ევროპა ლიგაზე გადავიდა.
„პარი სენ ჟერმენი“ – „ბრიუგე“ 4:1 (3:0)
გოლები: 1:0 მბაპე (2), 2:0 მბაპე (7), 3:0 მესი (38), 3:1 რიტსი (68), 4:1 მესი (76, პენ)
„ლაიფციგი“ – „მანჩესტერ სიტი“ 2:1 (1:1)
გოლები: 1:0 შობოშლაი (24), 2:0 ანდრე სილვა (71), 2:1 მაჰრეზი (77)