10:21 | 19.05.2021 | ნანახია NaN - ჯერ
გოგა ბითაძის ორმაგი დუბლი და სეზონში ყველაზე შედეგიანი თამაში!
„ინდიანა პეისერსმა“ პლეი-ინი წარმატებით დაიწყო და პლეი-ოფამდე ერთადერთი ნაბიჯი აშორებს, ინდიანაპოლისელებმა „შარლოტ ჰორნეტსი“ უპრობლემოდ 144:117 დაამარცხეს და მომდევნო ეტაპზე გავიდნენ.
გოგა ბითაძემ შესანიშნავი თამაში ჩაატარა და სეზონის პირადი რეკორდიც დაამყარა. ქართველმა ცენტრმა 18:42 წუთში ორმაგი დუბლი გაიფორმა - 14 ქულა, 10 მოხსნა (6 მეტოქის ფარზე), 1 პასი, 3 დაფარება და 1 ჩაჭრა! ბითაძემ მიმდინარე სეზონში 14 ქულა პირველად ჩააგდო, ამერიკულ კარიერაში კი მისი საუკეთესო შედეგი გაიმეორა, რომელიც გასულ სეზონში დააფიქსირა.
აღსანიშნავია ისიც, რომ ეს იყო მისთვის პირველი მატჩი რეგულარული სეზონის მიღმა. გოგამ 8-დან 4 ორქულიანი და 8-დან 6 საჯარიმო ჩააგდო, მას პერსონალური ფოლიც არ მიუღია.
„ინდიანაში“ საუკეთესო 23 ქულით და 5 მოხსნით ოშეი ბრისეტი იყო, ხოლო „შარლოტში“ მიკალ ბრიჯესი გამოირჩა, რომელმაც 23 ქულა, 8 მოხსნა და 4 პასი მიითვალა.
ქართველი კალათბურთელის გუნდი პლეი-ოფში მოსახვედრად „ვაშინგტონ ვიზარდს“ დაუპირისპირდება, რომელიც 21 მაისს გაიმართება.
კომენტარები (24)
16:36 | 03.07.2013
საქართველო 31-ე ადგილზეა 8,666 ქულით, აზერბაიჯანი კი 37-ე 6,207 ქულით. გუშინ აზერებმა 0,375 ქულა აიღეს და როგორ გადაგვისწრეს ერთი ამიხსენით
10:16 | 03.07.2013
უცხოელებით ყავთ გატენილი თორე თვითონ მარტო ვერც მაკედონიის გუნდს მოუგებენ და ვერც თუნდაც მალტისას. ჩვენთან ამას აზრი არ აქვს 90% ისეთები ჩამოდიან ჩვენებურებს არაფრით ჯობნიან. აზერებს უმეტესობა ჩვენზე უკეთესები არ ჩამოყავს მარა იმათ იმ დონის ფეხბურთელებიც არ ყავთ
09:59 | 03.07.2013
minimum 5 6 weli gvinda rom mat donemde mividet. da gadavaswrot.
09:57 | 03.07.2013
Ratom gikvirt rom gagvaswro?! im dros roca chven kerdzo klubebs vebrdzodit. ragacis an vigacis gamo xels vushlidit ganvitarebas. da vshlidit. azerebi piriqit. vitardebodnen. ukve 3 donit gvjobian. magram ar vagiarebdit. yofiliyo xinikadzis torpedo. ugulavas tbilisi. gelashvilis borjomi. focxverias ameri da ver gvajobebdnen. gavkari furclit sjobnas roca realobit karga xania gvajobes.
08:28 | 03.07.2013
predator88 (628)
eh am upulobis deda m.o.v.t.y.a.n tore sada aris azerebis gadasaswrebi..
08:26 | 03.07.2013
azerebs ert sam weliwadshi magari chempionati eqneba,chvenze bevrad win iqnebian..
08:04 | 03.07.2013
kapriz (49)