დორტმუნდის „ბორუსიას“ აღმასრულებელმა დირექტორმა ჰანს-იოახიმ ვაცკემ განაცხადა, რომ ერლინგ ჰოლანდის გაყიდვას მომდევნო ზაფხულში არ აპირებენ.
ვაცკეს არ აღელვებს ის ფაქტი, რომ ნორვეგიელის აგენტი მინო რაიოლა საჯაროდ ამბობს, რომ ჰოლანდმა ზაფხულში „დორტმუნდი“ უნდა დატოვოს და ერთ-ერთ გრანდში უნდა გადავიდეს.
„მინო რაიოლას შეუძლია ინტერვიუები ყოველდღე მისცეს გამოცემებს, არ მაღელვებს, ეს ჩვენთვის პრობლემა არ არის. ერლინგ ჰოლანდი მომდევნო სეზონში კვლავ დორტმუნდის „ბორუსიას“ ფეხბურთელი იქნება“, - თქვა ვაცკემ.
შეგახსენებთ, ერლინგ ჰოლანდი „დორტმუნდში“ 2020 წლის იანვრიდან თამაშობს და გერმანული გუნდის მაისურით 56 მატჩში 53 გოლი აქვს გატანილი.
ერთ დროს კლუბი ინახავდა მესის ნეიმარს სუარესს რომელთაც ძალიან დიდი ხელფასი ქონდათ,ხოდა იმათი ხელფასები თუ არ იყო სხვა ფეხბურთელების რეგისტრაციისთვის პრობლემა ეხლა რაღატომაა პრობლემა?გასაგებია მაშინ შემოსავლებიც მეტი ქონდათ და როგორც ვიცი შემოსავლების 70 პროცენტს არ უნდა ცდებოდეს ფეხბურთელთა ხელფასები,ანუ უნდა ჩაჯდე 70 პროცენტიან ლიმიტში.ხოდა ასე როგორ დააზარალა კორონამ ბარსელონა,ანუ ასე როგორ დაუგდო შემოსავლები რომ ამათაც ვეღარ არეგისტრირებენ როცა ამათ ყველას ერთად არ აქვთ იმდენი ხელფასი რაც მსნ-ს და ხავიესტას ქონდათ.ასევე გასათვალისწინებელია ისიც რომ არცერთ სხვა კლუბს იგივე პრობლემა არ აქვს.მოკლედ ბართომეუმ ყველანაირად გააქრო კლუბი.არც ისაა გამორიცხული ლაპორტა რომ სიაფანტობდეს კოუტინიოების და ასეთების მოსაშორებლად რომელთაც დიდი ხელფასი აქვთ და არაფერს აკეთებენ