15:17 | 27.04.2021 | ნანახია NaN - ჯერ
ფლიკმა „ბაიერნის“ მოთამაშეებს, გულშემატკივრებს და ხელმძღვანელობას მიმართა
„ბაიერნის“ მთავარმა მწვრთნელმა, ჰანსი ფლიკმა, რომელსაც ამ თანამდებობაზე მომავალი სეზონიდან „ლაიფციგის“ ამჟამინდელი თავკაცი, იულიან ნაგელსმანი შეცვლის, კლუბის წევრებს მიმართა.
„ბოლო ორი წელიწადი ჩემთვის დაუვიწყარი იქნება. ემოციები, გამარჯვებები, ტიტულები, ყოველდღიური მუხლჩაუხრელი მუშაობა - ყველაფერი ეს განუზომელ სიამოვნებას მანიჭებდა.
მაგრამ წარმატება მხოლოდ ერთობლივ მუშაობას მოაქვს. მწვრთნელი არაფერია გუნდის გარეშე და ბედნიერი ვარ, რომ აქ, მიუნხენში, ფანტასტიკური ფეხბურთელები, პერსონალი და სამწვრთნელო შტაბი შემხვდა.
მადლობა ბიჭებო. განსაკუთრებული მადლობა პრეზიდენტ ჰერბერტ ჰაინერს, მთელ დირექტორთა შემადგენლობას: კარლ-ჰაიც რუმენიგეს, ოლივერ კანს და ჰასან სალიჰამიჯიჩს, ასეთი უნიკალური შანსისთვის.
ვწუხვარ, რომ პანდემიის განო, გულშემატკივრებთან ერთად ჯეროვნად ვერ აღვნიშნეთ ეს წარმატებები.“ - ციტირებს ფლიკის სიტყვებს „ბაიერნის“ პრესსამსახური.