თან აბურჯანია შარშან 17იანებში იყო და 19იანებში მომავალშიც შეუძლია იტამაშოს
მოგებულ სასტავს ვერ შეცვლიდა
მიდი ბიჭებოო შმოგევლეთ...
ნახევარდაცვაში გვჭირდება ჭკვიანი და ფურთის სწრაფად ამომტანი ფეხბურთელი, რომელიც არ გვყავს სამწუხაროდ.
აბურჯანია მეც მაგრა მომწონდა ! რატომ არ წაიყვანეეს ???
თურქეთმა ისე ითამაშა დღეს, რო სოფლის გუნდიც მოუგებდა ალბათ. მაგარი ცლუნგი გუნდი ჩანდა. სერბეთიც არ წყვეტდა ვარსკვლავებს, მაგრამ წარმატება თუ გვინდა უნდა ვითამაშოთ ამათთან წინ, შეტევაზე და რაც მთავარია უშიშრად!
ყოჩაღ ბიჭებს კარგები იყვნენ, მარკოზიშვილი მომეწონა განსაკუთრებით და კაჭარავაც კარგად შემოიდა !! საერთოდ ყველანი კარგები იყვნენ, თითქოს ჭანტურია დაძაბული თამაშობსო... ბიჭებო ამ სტატიასთას რა შუაშია მაგრამ დინამო ტრანსფერებზე რას აპირებს არ იცით ? კოჭლა ან ლადო აქ თუ ხართ და იცით დაწერეთ რა კაცურად
ესეიგი 23-ში სერბებთან იბრძოლებენ ეგენიც, მაგრამ ფრანგებივით ორმეტრიენები არ იქნებიან იმედია და დადებითი შედეგით დავასრულებთ. ამ ფრანგებს რას ასმევენ ან რას აჭმევენ, რაღაც სპეციალური ვიტამინებია ალბათ, ან ასაკი გადაიკეთეს? თუ ეს რეალობააა..
))))))))))))))))))))))
უკვე ვფიქრობ სხვა რამეში ხომ არაა საქმე? იქნებ სხვები ჯობნიან მართლა ღმერთმა ქნას თუ მაგის ფუფუნება გვაქავს რომ აბურჯანია კონკურენციის გამო დარჩა ნაკრებს მიღმა. შარშანაც ევროპაზე რატომღაც სკამზე დასვეს არა და ბოლო თამაშში რომ დააყენა ყველამ ვნახეთ რომ ნამდვილი ლიდერივით ითამაშა. ახლაც ოლბორგთან ძალიან მომეწონა აი არც კი ვიცი რა ვთქვა.. დღესაც ჩვენი ნაკრების ძირითადი პრობლემა როგორც მომეჩვენა ზუსტად ის იყო რომ ცენტრში ბურთის დამჭერი და თამაშის საკუთარ თავზე ამღები არავინ იყო, ერთი მარკოზაშვილი ცდილობდა ტექნიკური ბიჭია რაღაცით ჯამარაული გამხსენდა
მოკლეთ იმედია სამუშია გააძლიერებს ნახევარდაცვას. და კიდევ ჩემდა სამწუხაროდ ისევე როგორც ყველა ნებისმიერმა ქართულმა გუნდმა თუ ნაკრებმა არც ამ ნაკრებმა იცის ზუსტი პასი, ბურთის მიღება და დაცვიდან შეტევაში სწრაფად გადასვლა.. მაპატიონ ბიჭებმა არ ვაკრიტიკებ უბრალოდ თვალში საცემი იყო არა მარტო ფიზიკაში ამ კომპონენტებშიც განსხვავება. დავაბრალოთ სასტარტო მატჩს და ძალიან ძლიერ მეტოქეს.. იმედია გაიხსნებიან მომდევნო თამაშებში
გავიგე რომ გამარჯვებული შემადგენლობიდან არ ამოაგდო ხალხი მაგრამ... მაინც უცნაურია მართლა ან იმ შემადგენლობაში რატომ არ იყო
წავიკითხე შენი კომენტარი ძმაო და მნიშვნელოვნად გეთანხმები, დავარქვათ კრიტიკა, გინება და დათარსვა ხომ არ არის, მე პირადად-რაც ფიზიკურ მხარეს შეეხება დავუწერდი 10-დან 9,5,-ფრანგებთან ასეთ ვირე.ბტან ძალიან კარგად გამოიყურებოდნენ, მთავარი კი პირველი პასის გამკეთებელია პრობლემა, მეორენაირად დაცვიან ამოტანილი ბურთი სანატრელი გამიჩნდა....
საქმეც მაგაშია დღეს თამაშს პასის დახვეწილი კულტურა და სწრაფი აზროვნება იგებს ნუ ფიზიკაც რათქმა უნდა საჭიროა, მაგრამ კომენტარებიდან ისეთი შთაბეჭდილება დამრჩა თითქოს მხოლოდ ფიზიკურ მომზადებაში ჰქონდათ უპირატესობა. არა და რა კლასიანად ათამაშებდნე ბურთს ცხრამეტწლამდე კი არა ჩვენმა ეროვნულმა ითამაშოს ასე და ჩემზე ბედნიერი კაცია არ იქნება. მხოლოდ შემთხვევით გადმოვარდნილი ბურთის იმედზე არ უნდა იყოს გუნდი კლასი ზუსტად სინქრონშია რაშიც ვაღიაროთ გვჯობდნენ