მწვრთნელი უნდა ნაკრებს და არა ავტობუსა ქეცბაია და ფარჩაკი, სანტექნიკოსი ვაისი.
ჩემი აზრით იყო ასეთი მწვრთნელი. ივო შუშაკი
შუშაკი დროებით არ იყო? არც მახსოვს წესიერად რო არ მოგატყუო
Shushaki? 2 matchit sazgvrav mis sanakrebo mwvrtnelobis tvisebebs?
კი. რადგან მხოლოდ ამ ორ თამაშში ვნახე გუნდი, რომელსაც გარკვული სქემა ქონდა თამაშის, იცავდა მას და ყველა ფეხბურთელი იყო ფორმაში
2 marchi zaan cotaa daskvnis gamosatanad. Mitumetes erti waago
მახსოვს ის წაგება ირლანდიასთან და მაგ თამაშზე ნამდვილად ვიტყვი რომ კარგად ვითამაშეთ და წავაგეთ. ეცლიათ მერე მეტი და ვნახავდით
Irlandiastan titkmis yoveltvis gamogvdioda tamashi, egaa rom yoveltvis vagebdit mainc, ase rom axali araferi yofila shushakiseuli marcxic
არა, მანდ ისევ დაცვაში ჩადგომამ წააგებინა, 6-7 მცველი ჰყავდა დაყენებული გატანილი გოლის შემდეგ. არადა, გამწვავების შემთხვევაში მოიგებდა მატჩს, ისეთი თამაში მიდიოდა.
ბიჭო,სპორტულ საიტზე ამ დედანაქაჩი პოლიტიკით,რომ არ გადაძოვოთ ტვინი არ შეიძლება?იქ ოცნებისაც და ნაცების კიდე უარესად..რა გაატ...კეთ მართლა?ეს დედა...ნული თუ პოლიტიკური თემები გინდათ,ათობით საიტია პოლიტიკურ თემებზე,რომ წერენ და იქ აკომენტარეთ.სპორტული საიტია აქ და ყ..ზე გვკიდია აქ პოლიტიკა.ან სპორტზე წერეთ,ან მოგვასვენეთ აქ ხალხი და სადაც პოლიტიკური თემებია იქ აკომენტარეთ კაცო.ყელში ამოვიდა ეს დემაგოგია რა.შემაზიზღეს საიტზე შემოსვლა.წაგებით ისედაც ნერვებზე აშლილი შემოხვალ,რომ რაღაც აზრები გაუზიარო და გაიზიარო,ისაუბრო სპორტზე,სპორტულ წარმატებასა,თუ წარუმატებლობაზე და ამ დროს გხვდება ერთი და იგივე ადამიანების დაშტამპული ტექსტები.თან ყველა სტატიის კომენტარების ველში დაკოპირებული.აქ ხალხი შემოვდივართ სპორტის თემების განხილვისთვის და ნუ ბილწავთ საიტს პოლიტიკური დემაგოგიით.მართლა ყელში ამოვიდა ნაცი,ქოცის ძახილი.ისევ ვიმეორებ ქოცისაც მაგრად და ნაცის ასმაგად მაგრად.მაგარი მკიდია სპორტულ საიტზე ერთიც და მეორეც.დაასვენეთ ხალხი და მოეშვით პოლიტიკურ დემაგოგიას.სპორტული საიტია და წერეთ სპორტზე
ნაცებს და ქოცებს შევეხე ცოტა ისე შინაურულად და ზოგადად პოლიტიკურ პარტიებს, მაგრამ ისეთი კომბინაცია არაფერი გამომიყენებია და რატო დამბლოკა ვერ გავიგე
ვისაც უნდა მიემხროს,ან ერთს,ან მეორეს.უბრალოდ ხო შეიძლება სადაც პოლიტიკაა იქ განიხილონ.სპორტულ საიტზე ნაცი ქოცის და პოლიტიკის განხილვა ძალიან არ მსისმოვნებს.ვიკამათოთ,ვისაუბროთ სპორტზე.ერთმანეთს აზრები გავუზიაროთ.არ მესმის რატო უჩნდებათ სპორტულ საიტზე პოლიტიკური თემების შემოგდების სურვილი.
ჩემთვის ყველა ქოფაკის მხარდამჭერი ან თავადაც ქოფაკია ან დებილი. მათი ადგილი კი ჩემს ქვეყანაში არ არის. ასე რომ შენგან განსხვავებით საერთოდ ადამიანებად არ ვთვლი პოლიტიკური პარტიის მხარდამჭერებს.
რა დაწერე???
შენ თუ პოლიტიკას და სპორტს ვერ აკავშირებ ერთმანეთთან, მაშინ გეტყვი რომ ფეხბურთის ფედერაცია 250 მილიონით ფინანსდება წლიურად. პოლიტიკოსების, ანუ ბიჯეტის გამანაწილებელი პარლამენტის მიერ
ჰოდა მაგ კუთხით,ტოცა წერს ვინმე ეგ სპორტსაც ეხება და წეროს,მაგრამ როცა სრულიად სხვაგან გადადის რაც არანაირად არაა კავშირში მაგ შემთხვევაში?სპორტული ფედერაციების დაფინანსების თემა სპორტს ეხება.არჩევნებზე ვინ ვის რა მისცა ეგ არანაირ კავშირში არაა სპორტთან.
არადამოუკიდებელშიც
ქეცბაია ხარ?
რა შუაშია?
დემეტრაძე ხარ?
უბრალო პასუხი მაქვს მაგაზე ჩემო ძმაო, მე არავისტი არავარ, არც კლიშეების გავლენის ქვეშ არ ვარ, არც სნობი ვარ და არც მაიმუნი, ეს განმასხვავებს მასისგან, მე ვლაპარაკობ ფაქტებით და რეალისტობა საერთოდ არ მიშლის ხელს, რომ ვიყო იდეალისტი. ეგ ორი რამ საერთოდ არაა ერთმანეთის საწინააღმდეგო, პირიქით თითქმის კვეთაშია ერთმანეთთან, ასე, რომ ფაქტებზე მეტი კონცეტრაცია და ყველაფერი ნათელი გახდება.
ქეცბაიას სტილის და უფრო კარგი ფეხბურთელი იყო მაგალითად გიორგი დემეტრაძე, რომელიც სხვათაშორის ერთადერთი ქართველია, რომელიც ორი უცხო ქვეყნის ბომბარდირი გახდა, მაგის გარდა მხოლოდ შოთაა, რომელიც გახდა სხვა ქვეყნის ბომბარდირი მაგრამ მხოლოდ ერთხელ
დემეტრაძის მაღალ დონეზე ჩატარებული თამაში ნაკრები იშვიათად მახსოვს და ქეცბაია ყოველთვის უმაღლეს დონეზე თამაშობდა. მე ნაკრებით ვზომავ ამ შემთზვევაში. მიღწევებით და ტიტულებით მასე კალაძესთან ვერავინ მივა
გაგეცი მაგაზე პასუხი, დემეტრაძეს უმეტესად საქართველოს ნაკრებში შეცვლებზე ათამაშებდნენ, ჩემთვის პირადად გაუგებარი მიზეზების გამო. სხვათაშორის დემეტრაძე გადაიყვანა მაშინდელი ესპანეთის მეორე გუნდმა რეალ სოსიედადმა (თუმცა არ აეწყო იქ კარიერა), მიუხედავად ამისა ტოპ ჩემპიონატის ასეთ წამყვან გუნდში ქართველ შემტევს არასოდეს უთამაშია
თუმცა დემე იგივენაირად თამაშობდა ნაკრებში როგორც ქეცბაია, ჟილკით და გიჟივით, მეტი აბა ქეცბაიას არაფერი არ ქონდა, მაგის ხარჯზე იყო რაც იყო, სარგებლიანობა - ნული.
და ამასთანავე დემეტრაეს საქართველოს ნაკრებში მწვრთნელები ძალიან ხშირად ამჯობინებდნენ ალექსანდრე იაშვილს და სხვებს, რომლებსაც მეორე ბუნდესლიგაშიც კი არ ქონდათ მსგავსი შედეგი
ამასთანავე დემეტრაძე არ იყო ცენტრფორვარდი
ქეცბაია იყო საუკეთესო ქართველი ფეხბურთელი დამოუკიდებელი საქართველოს ისტორიაში.
ქინქლაძის მერეა ყველა, მათშორის კალაძეც : )
ქინქლაძე რა შუაშია? ეგ სულ სხვა პოზიციაზე თამაშობდა
“ქეცბაია იყო საუკეთესო ქართველი ფეხბურთელი დამოუკიდებელი საქართველოს ისტორიაში„ წეღან დაწერე შენ ეს და პოზიცია რა შუაშია? : ))) სულ რო კარში იდგეს ქინქლაძე მაინც ყველას ჯობია მისი მარცხენა ფეხით : )
ქინქლაძეს მე როგორც ფეხბურთელს დიდად არ ვაფასებ, რადგან მას შეეძლო მესის დონეზე თამაში და საკუთარი რესურსის ნახევარიც ვერ გამოიყენა
შენ რო არ აფასებ ეს იმას არ ნიშნავს რომ ქინქლაძე ქეცბაიაზე უკეთესი არ იყო : ))) ჩემი აზრი არაა მარტო ეს, უმეტესობა ქართველის და არამარტო ქართველის აზრია, ქინქლაძე იყო სხვა პლანეტაზე იმ „პაკალენიაში“ : ) ეგ კიარა ქეცბაიასაც აქ ნათქვამი ქინქლაძეზე, მისი ნიჭი რო მქონოდა მესიზე უკეთეს ფეხბურთს ვითამაშებდიო : )
ქეცბაია რო საერთოდ ორ კაცს მაინც მოწონს რაიმენაირად ერში, წასულია იმ ერის საქმე. წერა კითხვა რომ ვიცით ეგეც მიკვირს
მაგის მწვრთნელობაზე არაა საუბარი!
ქეცბაია 5 წლის განმავლობაში იყო საქართველოს ნაკრების მწვრთნელი, გასამრჯელო ოფიცილურ წყაროებზე დაყრდნობით თუ არ ვცდები 2 მილიონ ლარს შეადგენდა (მაშინდელი კურსით 1 მილიონ დოლარზე მეტს, თითქმის ერთ მილიონ ევროს), მაგის მიუხედავად ეს კაცი ვერ დავითანხმეთ საქართველოში საცხოვრებლად გადმოსვლაზე, რადგან თურმე მისი ოჯახი კვიპროსში იყო დაფუძნებული და ცოლს და გოგონას სამოდელო ბიზნესი აქვთ და პიჯაკებს კერავენ და ასე შემდეგ. ამ ხუთი წლის განმავლობაში თითქმის არ ყოფილა შემთხვევა, როდესაც ქეცბაია მატჩის შემდეგ საქართველოში დარჩენილიყო და წაგების მიზეზები გაერჩია ან ჟურნალისტებთან ან გულშემატკივართან ან ფანკლუბთან ან ელექტრომეკანიკოსებთან.
ეგ მაინცდამაინც არ გაემტყუნებოდა, უნდა კვიპროსში ეცხოვრა და უნდა აქ, მთავარია შედეგი დაედო. მითუმეტეს თუ საქმეები ჰქონდა ოჯახში. *** ვაისისგან განსხვავებით, ანალიტიკურ გადაცემებში მაინც დადიოდა, სადაც უფრო სიღმრმისეულად მიდიოდა საუბარში და გაცილებით ტოტალურ დაბრკოლებებს ხაზავდა. ხო იყო ასეთი შემართული და დაე, თვითონ განსაჯოს ყველაფერი, მიეცეს მაგის საშუალება მასეთ მონდომებულს და დავინახავდით რისი გაკეთება შეუძლია.
P.S ვინ ჟურნალისტებთან უნდა დაჯდეს, დაუშვილებს და ჯიღაურებს რო ატივტივებენ და ნაკრებში გამოძახებისკენ მოუწოდეებენ მწვრთნელს? საბოლოოდ არც ქეცბაიამ ივარგა მწვრთნელის პოსტზე, მაგრამ მესვეურად შეიძლება მისი ხილვა, ჩემი აზრით!
ამას გარდა არ გაუკეთებია არცერთი შემოვლითი და გაცნობითი ტური საქართველოს ჩემპიონატში ამ 5 წლის განმავლობაში, უცხოეთში იცოცხლე არ ტოვებდა არცერთ ქვეყანას, ჩვენი ბიუჯეტით.
ვაისი იყო ასეთი? აგვიტალახა მინდორ-ველი? : )
ამის პარალელურად უნამიუსოდ გამოდიოდა და ბლუკუნობდა რაღაცეებს, ენაას ატრიალებდა თან შიგნით გეგონებოდა საუბრის პარალელურად კუნილინგუსს აკეთებსო
რა სიმართლის მთქმელობაზე ლაპარაკი? ქეცბაია არის ნამუს გარეცხილი კაცი და ჩამოგიყალიბებ ამწუთში თუ დამელოდები
stripslashes((strlen('https://www.youtube.com/watch?v=r8uGZ9nAbIc')>0?'https://www.youtube.com/watch?v=r8uGZ9nAbIc':'https://www.youtube.com/watch?v=r8uGZ9nAbIc')) ამ გადაცემას უყურე თავიდან ბოლომდე და მერე მომწერე პასუხი. მანდ სომხებზეც ეუბნებოდნენ ქეცბას
სანამ მე ქეცბაიას საუბარს არ ვუყურო 40 წუთი მანამდე იყავით კარგად სუყველა, მე მაქვს იმდენი ერუდიცია, რომ მაგდენი ხანი არ მჭირდება ადამიანის ინტელექტის შესაფასებლად
სასიძოდ გინდა შენ ქეცბაია? რა საუბარზე და ინტელექტზე ლაპარაკობ ხოარ ღადაობ : ))) ანართოსისის მწვრთნელი როა რაიყო ვერაა კარგად და ეშლება რამეში ხელი თუ რაფერაა ჩვენი საქმე? : ))) ვაისის ინტელექტმა და გამართულად საუბარმა ხო აგვაშენა წაღმა!
სად ნახე ვაისის ინტელექტუალობა?
შვილო შენი ხნის სტაჟი მაქვს ფეხბურთის ყურების და არ გახსოვს შენ ქეცბაია ვინ და რა იყო და მომისმინე მაინც
კააი ჩემო ძმაოო : )))
stripslashes((strlen('https://www.youtube.com/watch?v=furZmgykKKg')>0?'https://www.youtube.com/watch?v=furZmgykKKg':'https://www.youtube.com/watch?v=furZmgykKKg')) ქნა რა გინდა.
ახლა მართლა ოოო, რა გაა**აკეს საქმე!
ქართული ფეხბურთის ფლაგმანი ბეჭებზე გადაირტყეს მეთევზეებმა და მასწავლებლებმა (აქაც რა საოცარი შემადგენლობაა შეყრილი), დანარჩენი გუნდები უკან მიყვნენ