ტურინის „იუვენტუსი“ შესაძლოა ზაფხულში კრიშტიანუ რონალდუმ დატოვოს. მიუხედავად იმისა, რომ პორტუგალიელ ფეხბურთელს კლუბთან კონტრაქტი 2022 წლის ზაფხულამდე აკავშირებს, იტალიელებს მისი ასტრონომიული ხელფასი მძიმე ტვირთად აწევთ.
As-ის ცნობით, კორონავირუსის პანდემიის გამო „იუვეში“ ფინანსური კრიზისია და კლუბს სურს, კრიშტიანუს მაღალი ხელფასისგან გათავისუფლდეს (31 მილიონი ევრო წელიწადში). თანაც, პორტუგალიელის გუნდიდან გაშვება უფასოდ არ სურს და ხელშეკრულების ამოწურვამდე მის გაყიდვას იმედოვნებს, რომ ნაწილობრივ მაინც ამოიღოს ის თანხა, რაც თავის დროზე მადრიდის „რეალს“ ტრანსფერში გადაუხადა.
რონალდუ შესანიშნავ ფორმაშია და სერია A-ს მიმდინარე სეზონში ჩატარებულ 4 მატჩში 6 გოლიც გაიტანა. თუმცა, კონტრაქტის განახლებაზე საუბარი არ მიმდინარეობს, რიის მიზეზიც ცხადია მაღალი ხელფასია. რონალდუს ყველაზე აქტიურად "პარი სენ ჟერმენს" უკავშირებენ, რომელიც ერთ-ერთი იმ იშვიათთაგანი გუნდია, მისი ხელფასის გადახდა რომ შეუძლია.
შეგახსენებთ, რომ კრიშტიანუ რონალდუ „იუვენტუსში“ 2018 წლის ზაფხულში გადავიდა და მას შემდეგ ტურინელთა მაისურით ჩატარებულ 94 მატჩში 71 გოლის გატანა მოახერხა.
აი ასე თუ არ განვიტარდა საფეხბურთო აგენტობა და მენეჯერობა საქართველოში, ტავისით ეს ბიჭები ვერ იპოვიან გუნდებს და ისინც არ დაადგენიან სხლებში.. წავიდნენ, ფიზიკა ივარჯიშონ, ნიჭი არ გვაკლია და ეგაა
წარმატებები ! საღოლ ჯაკობიას !
ჯაკობიამ ქართველებს ბელგია-საფრანგეთის გზები გაუხსნა, კარგ საქმეს აკეთებს ეს კაცი და ჩვენმა ბიჭებმაც არ უნდა დააღალატონ
წარმატებები ბიჭებს..იშრომეთ ყაზაიშვილივით და აუცილებლად მიაღწევთ წარმატებას...არ მიბაძოთ გაპიარებულ "მესებს და კაი ბიჭებს"
პ.ს ჯაკობია მაგარ საქმეს აკეთებს. ღმერთმა გაუმარჯოს
ისეთ ტრანსფერს, როგორიც კიკაბიძის ბასტიაში წასვლა და ზარანდიას გენკი იყო ჯობს ისევ ჩვენ ჩემპიონატში ითამაშონ, ფაქტიურად მთელი სეზონი გაუცდათ ორივეს პრაქტიკის გარეშე
კიკაბიძეს უფრო ეძლეოდა შანსი...ზარანდიამ კი ყველაფერი თავის თავს დააბრალოს
კიკაბიძე მხოლოდ ერთხელ გამოჩნდა ისიც თასის დამატებითებზე, რაც შეეხება ზარანდიას, ტიპი სამჯერ ათამაშეს ამხანაგურში და 2 გოლი გაიტანა, მეტი ფეხბურთელმა რა უნდა ქნას რომ შანსი მაინც მიეცეს?