1:49 | 10.10.2020 | ნანახია 859 - ჯერ
სომხეთის ნაკრები პოლონეთში 24 ფეხბურთელით ჩავიდა
სომხეთის ნაკრები პოლონეთში ჩავიდა, სადაც უეფას ერთა ლიგის C დივიზიონში საქართველოს ნაკრებს შეხვდება. სომეხთა ესპანელი მთავარი მწვრთნელის, ხოაკინ კაპაროსის განკარგულებაში 24 ფეხბურთელია.
მეკარეები: დავიდ იურჩენკო (ყარაგანდი, ყაზახეთი), ანატოლი აივაზოვი (ურარტუ), არსენ ბეგლარიანი (ურარტუ)
მცველები: კამო ჰოვჰანისიანი (კაირატი, ყაზახეთი), არმან ჰოვჰანისიანი (ტობოლი, ყაზახეთი), ვარაზდათ ჰაროიანი (უფა, რუსეთი), ანდრე კალისირი (გიოტებორგი, შვედეთი), სერობ გრიგორიანი (პიუნიკი), ჰაიკ იშხანიანი (განძასარი), ტარონ ვოსკანიანი (ალაშკერტი)
ნახევარმცველები: ედგარ ბაბაიანი (ჰობრო, დანია), ჰენრიხ მხითარიანი (რომა, იტალია), გევორგ გაზაიანი (ლიმასოლი, კვიპროსი), ხორენ ბაირამიანი (როსტოვი, რუსეთი), გეგამ კადიმიანი (ნემანი, ბელარუსი), ტირგან ბარსეგიანი (ასტანა, ყაზახეთი), ვაჰან ბიჩახჩიანი (ჟილინა, სლოვაკეთი), არტაკ გრიგორიანი (ალაშკერტი), ანგულო ვბეიმარი (განძასარი), არტურ გრიგორიანი (პიუნიკი), სოლომონ უდო (არარატი), იური გარეგინიანი (ნოა),ბენიკ ჰოვჰანესიანი (ნოა)
თავდამსხმელი: ალექსანდრ კარაპეტიანი (ტამბოვი, რუსეთი)
შეგახსენებთ, სომხეთი - საქართველოს მატჩი 11 ოქტომბერს, პოლონეთის ქალაქ ტიხში გაიმართება და თბილისის დროით 20:00 საათზე დაიწყება. ორი ტურის შემდეგ ჯგუფს საქართველო და ჩრდილოეთ მაკედონია 4-4 ქულით ლიდერობენ, სომხეთის ნაკრებს კი 3 ქულა აქვს. ცნობისთვის, მატჩი ნეიტრალურ სტადიონზე უეფას გადაწყვეტილებით იმართება, რისი მიზეზიც სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის მიმდინარე საომარი პროცესია.
კომენტარები (11)
16:07 | 23.09.2015
NAPOL1 (1839)