ევრო თასებზე 7 ქართველი ითამაშებს ხოჭოლავა დვალი ჩაკვეტაძე ნინუა კაჭარავა ლოჩოშვილი გიორბელიძე
ხოჭოლავა დვალი დაგვრჩა ლიგაზე
არც ლენგლე არ იყო დღეს გასაგდები.კი არის ქინძი ლენგლე მაგრამ მაგ მომენტში სხვა ჩემპიონატში (ან რეალს)ჯარიმასაც არ მიცემდნენ რომელ გაგდებაზეა ლაპარაკი
მოედანზე მყოფ ესპანელ მსაჯებს რომ შევეშვათ,ვარის ოთახში ვინც ზიან ისინი ხაზებს ავლებენ გაგეცინება კაცს.ბეტისი რეალზე ოფსაიდები იყო და სად ავლებდნენ ხაზებს ვისაც არ გინახავთ უნდა ნახოთ.გოლი აჩუქეს რეალს იმ თამაშში და პლუს კაცი გააგდეს როცა რეალურად ოფსაიდი იყო ზუსტად არასწორად გავლებული ხაზების გამო.როგორც უნდათ ისე აჩვენებენ მომენტს.მესის დღევანდელი გოლიც ან იყო ოფსაიდი და ან არა
რეალს აჩუქეს გოლიო? ეგ საიდანღა მოიტანე, ორმა ვალიადოლიდის ფეხბურთელმა მიკრა ბურთს ფეხი, როცა ვინიციუსს მიუვიდა!
ბურთის დარტყმის მომენტში თუ ხარ თამაშგარეში თამაშგარეა, ბურთი ვის მოხვდა და შენ როგორ მოგივიდა მაგას აზრი არ აქვს, მაგას ამბობს ბაბუ პერესი მესიზე თამაშგარე დააფიქსირეს, რეალის შემთხვევაში არა როგროც რეალს სჭირდება ისე ჭრიან და კერავენ და ეგ ძალიან ხშირად ხდება რეალის სასარგებლოდ, 2017 წლის ლა ლიგა მსაჯებმა აჩუქეს რეალს, ლანგრით მიართვეს. ვარი შემოიღEს გამიხარდა მეთქი გამიხარდა თამაშგარედან, ხელით გაჩერებით გატანილ გოლებს აღარ ჩაუთვლიან თქო რეალს და იგივე ხდება
არაფერი შეცვლილა ეს ვარი გინდ ყოფილა გინდ არა, სამეფო გუნდი ტყუილად კი არ არის
აახ, წინა თამაში, არ მიყურებია.
კუმანი მართლა ფერგიუსონი ჩანს ვალვერდე-სეტიენის შემყურე.10 კაცით მეორე ტაიმში შანსი არ მიუცია სელტასთვის,პლუს გუნდს დაცვა არ ყავს.ორი ნორმალური ცენტრალური მცველი მიუყვანონ და დადებს შედეგს.ასეთია ზოგადად ბარსა,თვითონ უნდა ქონდეს ინიციატივა,წინააღმდეგ შემთხვევაში დაცვის ხაზი ვარდება და მითუმეტეს ჩავარდება პიკე-ლენგლე
ბარსელონას დაცვის ცენტრი არის კატასტროფა.რაც გასაძლიერებელია იმას არ აძლიერებენ.პიკე დაბერდა ძლივს დადის ფეხზე,ლენგლე კი უკლასოა.რეალურად სკამზე უნდა გყავდეს ორივე როცა ბარსელონა გქვია.პიანიჩსაც არ აყენებს ეს ჩემისა და ბუსკეცი ყავს წამოჭიმული.ასე ვერ გაფრინდება ბარსა.პუიოლს ვეძახდით დირკას და ნეტავ ახალგაზრდა პუიოლი ყავდეს ამ ბარსას ახლა.ნუ ესპანელი მსაჯები ცალკე თემაა კიდევ.ანსუ ფატი კი სამომავლოდ ერთადერთი ნათელი წერტილია ამ გუნდში
ლიონი არარი ?
არც აქ და ვერც ევრო ლიგაზე ვერ არი..