გიორგი მაკარიძემ ესპანურ „ალმერიასთან კონტრაქტი გააფორმა. ამის შესახებ „როხიბლანკოს“ ვებგვერდი ოფიციალურად იტყობინება.
მაკარიძე ესპანეთში თავისუფალი აგენტის სტატუსით გადავიდა და კლუბთან კონტრაქტი 2022 წლის ზაფხულამდე გააფორმა. 30 წლის ჩვენებური ახალ გუნდს მარბელიაში შეუერთდება. მაკარიძე ბოლოს სეტუბალის „ვიტორიას“ რიგებში ირჯებოდა და პორტუგალიური გუნდის მაისური 48-ჯერ მოირგო.
ისიც ვთქვათ, რომ თურქული „ერზურუმსფორის“ პრეზიდენტი ჰუსეინ იუნეში ქართველ მეკარეს სასამართლოში ჩივილით ემუქრება. როგორც მან განაცხადა, მაკარიძესთან შეთანხებულნი იყვნენ, მაგრამ მან შეთანხმება დაარღვია და ახლა პასუხის გაცემა სასამართლოში მოუწევს.
ცნობისთვის, „ალმერია“ ერთი პერიოდი ლა ლიგაში თამაშობდა, ხოლო გასულ სეზონში ლა ლიგა 2-ში მეოთხე პოზიციაზე გავიდა და პლეი-ოფში „ჟირონასთან“ დამარცხდა.
ბელარუსთან კაჭარავა ქვილითაია ლობჟანიძე ზივზივაძე 4-ვე უნდა გამოიძახო და კალაძე მაფიოზას ლაფატკა ხელში და დრენაჟი გააკეთებინო წვიმებია მოსალოდნელი
კარგია ნამდვილად თურქეთში გადასვლას ესპანეთში წასვლა ჯობდა
იმედია აღზევდებიან და გაისად პრიმერადივიზიონში ვიხილავთ მაკარიძეს, მერე კი ნაკრებშიც მიხვდებიან რომ პირველი ნომერი ეს უნდა იყოს.
ვაისა ვერაფერს ვერ მიხვდება. კაშია, ყაზაიშვილი, ლორია და ოქრიასვილი მაგისთვის ნაკრების ბირთვია
ეს უკვე კაი ხანი უნდა მდგარიყო კარებში, მთელი ეს მოსამზადებელი პერიოდი, ეს ბიჭი იყო ნაკრებთთან შესათამაშებელი, ყველა თამაშზე მაკარიძე უნდა ყოფილიყო კარებში. ლორია არაა საიმედო მეკარე და ვაისს მაგარი ეშლება მაგაში, ფეხით თამაშის აზრზე არაა, არც ხელით მოქნეულ პასში არ ბრწყინავს, გამოსვლაზე მთლად გული მისკდება და მეტი რაღაა მეკარე? არც მაკარიძე წყვიტავს ვარსკვლავებს, მაგრამ ლორიას მირჩევნია ხოჭოლავამ ჩადგეს კარებში.)))