საქართველოს ნაკრების ვიცე-კაპიტანმა გურამ კაშიამ შვეიცარიასთან (0:1) მატჩის შემდეგ ისაუბრა. ქართველი ფეხბურთელის განცხადებით, ნაკრები სწორ გზაზეა, პროგრესირებს და უკეთეს ფეხბურთს თამაშობს.
კაშიამ ხაზი გაუსვა დაცვით ფაზაში სტაბილურობას და აღნიშნა, რომ შეტევაში თამაში გამოსასწორებელია.
"ვთვლი, რომ საკვალიფიკაციო ეტაპზე სამი ისეთი შეხვედრა ჩავატარეთ, რომელთა მოგება შეგვეძლო. ირლანდიის, დანიისა და შვეიცარიის წინააღმდეგ გოლი დაგკვაკლდა. აღნიშნულ სამ თამაშში ორი გოლი, რომ გაგვეტანა, სატურნირო ცხრილში განსხვავებული სიტუაცია იქნებოდა. საერთო ჯამში ამ ციკლში დაცვაში თამაში გავაუმჯობესეთ და სტაბილურად ვითამაშეთ. ეს მთლიან გუნდს ეხება, რადგან დაცვით ფეხბურთში შემტევებმა და ნახევარმცველებმაც დიდი სამუშაო გასწიეს. ყველას გვმართებს, რომ შეტევაში თამაში გავაუმჯობესოთ.
შვეიცარიის წინააღმდეგ საინტერესო შეხვედრა გამოვიდა, მეტოქეს ბევრი სირთულე შევუქმენით, პირველი გოლი, რომ გაგვეტანა თამაში შესაძლოა ჩვენი გამარჯვებით დასრულებულიყო. ვთვლი, რომ თამაშის ხარისხით ყველა კმაყოფილი უნდა ვიყოთ, მაგრამ სამწუხაროა, რომ ეს შედეგზე არ აისახა. ჩემი აზრით, ნაკრების ახალმა ფეხბურთელებმა კარგი შთაბეჭდილება დატოვეს და ისინი მარტშიც დაგვეხმარებიან. ვპროგრესირებთ, უკეთეს ფეხბურთს ვთამაშობთ და სწორ გზაზე ვართ.
იმედი მაქვს, რომ მარტში წარმატებას მივაღწევთ. თუ იმ შეხვედრებშიც ასეთ ხარისხის თამაშს ვაჩვენებთ, შედეგი აუცილებლად იქნება“, - ციტირებს კაშიას სიტყვებს სფფ-ის ვებგვერდი.
შეგახსენებთ, საქართველოს ნაკრებმა D ჯგუფში გამოსვლა 8 ქულით მეოთხე პოზიციაზე დაასრულა. 2019 წლის ბოლო მატჩს კი, პულაში, ხორვატიასთან ჩაატარებს.
ბლინდს რას ერჩით ვერ გავიგე რა. აკეთებს ეს კაცი თავის საქმეს, შავი სამუშაო მარტო დეილის კისერზეა და პლიუს გოლებიც გააქვს, საგოლე გადაცემებიც გააკეთა რამდენიმე. ვერ ვხვდები მისი თამაშით რატომ ხართ უკმაყოფილო.
უბრალოდ გუნდს საშინად აკლია შეთამაშება. როგორია ყველა თამაშში ახალი ტაქტიკით და ახალი ფეხბურთელებით რომ გამოდის მწვრთნელი?
მანჩესტერის 2 მსაჯსაც ეწერა
როგორ მოხდა პერსი რო არ ათამაშა? გაუშვი ზაფხულში პერსი-ფალკაო და მოიყვანე კავანიი. რას ერჩის ამ ერერას,მატას,იგივე ფელაინი წელს საკმაოდ კარგად თამაშობს,მაგრამ ამ ბლინდს ხო შეუკიკინა რაა,გამომიყვანა ახალი სქოულზი ბლინ.