16:05 | 7.09.2019 | ნანახია 843 - ჯერ
ოთარ კიტეიშვილი: "შემტევი ფეხბურთი უნდა ვითამაშოთ, რომ დანიამ თავი უსაფრთხოდ არ იგრძნოს"
საქართველოს ნაკრების ნახევარმცველმა ოთარ კიტეიშვილმა დანიასთან მატჩის წინ კომენტარი გააკეთა. 23 წლის ფეხბურთელის განცხადებით, საქართველოს ნაკრებმა შემტევი ფეხბურთი უნდა ითამაშოს, რომ მეტოქემ თავი უსაფრთხოდ არ იგრძნოს.
„დანიის ნაკრები ყველამ ვიცით, რომ ძალიან მაღალი დონის გუნდია. წინა თამაში 1:5 წავაგეთ, მაგრამ იყო შეცდომები, რომელიც რომ არ დაგვეშვა, შეიძლებოდა სხვა ანგარიშის დაფიქსირება. ხვალ კი ვფიქრობ, შეტევის ხარისხი უნდა გამოვიყენოთ, რომელიც გვაქვს, არ უნდა დავდგეთ დაცვაში და უნდა შევუტიოთ, რადგან მეტოქემ იგრძნოს, რომ დაცულები არ არიან და საფრთხის შექმნა ჩვენც შეგვიძლია“, - განაცხადა კიტეიშვილმა.
შეგახსენებთ, საქართველოსა და დანიის ნაკრებთა მატჩი 8 სექტემბერს, 20:00 საათზე „დინამო არენაზე“ გაიმართება.
20:47 | 07.09.2019
კარგი ბიჭია კიტე, მაგრამ ფსიქოლოგიურად უჭირს, ძალიან აშკარაა. დაძაბულად თამაშობს. ვერ იჯერებს, რომ, მაგალითად, შეიძლება გოლი გაიტანოს.)) დაკომპლექსებულია
20:56 | 07.09.2019
შევჩე, შენც მიგაჩნია, რო კორეელებს არ აინტერესებდათ საქართველოს ნაკრებთან მატჩი?
ძალიან უტოპიური მგონია ეგ მოსაზრება, მარტო საქართველოს ნაკრები თუ მოეკიდება მატჩს ზერელედ, რომელიც რეიტინგზე პირდაპირ აისახება. რატო უნდა გაატანო ქარს იმხელა ქულები, რო შენზე დაახლოებით 60 საფეხურით ქვემოთ მდგარ ნაკრებთან არ მოიგო და თან ისტორიაში ჩაუწერო. გულშემატკივრების ხათრი მაინც უნდა გქონდეს.
22:36 | 07.09.2019
ნუ, ამხანაგურ თამაშში მოტივაცია ყველას ნაკლებად აქვს. მათ შორის ჩვენს ნაკრებსაც. მაგრამ პირველ ტაიმში ჩვენი უპირატესობა და ბურთის ფლობა შემტევი შემადგენლობის დამსახურება უფრო მგონია, ვიდრე იმის, რომ იმათმა არ მოინდომეს.