მე მაინც მჯერა, ბექა აჩვენებს შედეგს
ალბათ არასწორი მომზადების შედეგია, არა მგონია ზარმაცობდეს, მაგრამ ფაქტია ვერაა მომზადებული მსოფლიო ჩემპიონატს რომ ეკადრება ისე, ფსიქოლოგიური ფაქტორიც უნდა იყოს..
11:38 | 29.08.2019
ძლიან გული დამწყდა ბექას გამო (( მისი მთავარი პრობლემა, რაც არ უნდა გასაკვირი იყოს, მისივე ჭიდაობის სტილია. დიდი ფიზიკური ძალის მქონეა და შემტევი, სანამ დიდებში გადმოვიდოდა ამის ხარჯზე ამარცხებდა მოწინააღმდეგეებს, რადგან მაგ ასაკში გამორჩეული იყო ძალით ყველასგან. დიდებში მისი ძალაში უპირატესობა აღარაა ისეთი გამორჩეული, რაც ბუნებრივია. ძალიან დიდ ენერგიას ხარჯავს, ტაქტიკურად გაუმართლებელ შეტევებს აკეთებს. დააკვირდით, თუნდაც ჩავლებაზე რამდენ ენერგიას ხარჯავს, შესაბამისად ფიზიკური დაღლილობიდან გამომდინარე პრობლემები ეწყება. საქმე იმაშია, რომ სხვანაირად ვერ იჭიდავებს, ახლა ვეღარ შეიცვლის სტილს, ამ ასაკში უკვე ძალიან ძნელია. როცა ვარდება კრიტიკულ სიტუაციაში და წნეხის ქვეშ, ისევ ძველს და ნაცადს უნდა მიმართოს, რაც იცის, რაც უჭიდავია, ახალის მოფიქრება და გაკეთება ასეთ დროს რთულია. დღევანდელი შეხვედრა ნათელი მაგალითი იყო ამის. სამჯერ აიტაცა მანამდე და სამივეჯერ კინაღამ თვითონ მოჰყვა, და ბოლოს მაინც იგივე ილეთს მიმართა. პლუს დიდი ტურნირების წნეხი ბორკავს, ფსიქოლოგიურად თრგუნავს. მე მგონი ერთადერთი ვინც მას დაეხმარება ისევ თვითონაა, ბევრი რამ უნდა გაანალიზოს, შეაფასოს, მე მგონი ინდივიდუალური მწვრთნელთან ერთად განსხვავებული სავარჯიშო და მოსამზადებელი პროგრამა დანერგოს, დამატებით აიყვანოს მწვრთნელი. მე მჯერა მისი
11:35 | 29.08.2019
ნუ მწვრთნელები გამოკვეთავენ ერთ ლიდერს, ამოეფარებიან მას და გადააქცევენ შემოსავლის წყაროდ, დაატარებენ მთელს მსოფლიოში, ხედავენ რომ შედეგს არ დებს მაგრამ სხვა რომ დააწინაურონ მის მაგივრად, იმ სხვის უკან ხომ ახალი მწვრთნელთა ჯგუფი დგას და იმ სხვებს ხომ არ გადაულოცავნენ შემოსავლის წყაროს!!!
11:31 | 29.08.2019
ე.ი პაპინაშვილს ზედიზედ ნაჭიდავები აქვს 8 მსოფლიო, შედეგი კი 2 ბრინჯაო, შავის ზედიზედ 6 მსოფლიო და 0 შედეგი, ღვინიაშვილს ზედიზედ 5 მსოფლიო და შედეგი-0.
11:20 | 29.08.2019
ეხლა რო დაასვენეს კაცების მეოთხედფინალის წინ ხალხი, გუშინ არ გახსენებიათ და ლუკას ბრძოლის დამთავრებიდან 12 წუთში მოუწია ჭიდაობა. ამანაც განაპირობა მისი შედეგი.
11:18 | 29.08.2019
korn (325)
Mwvrtnelis bralia tavidan bolomde, tu ar miyveba mwvrtnelis davalebebs, varjishebs datovon saxshi.
Tu endobian imushaon masze bolomde da aswavlon rame beqaze kar masalas samushaod ver naxaven.
Faqtia ver ganvitarda ki ara regresi aq. tavidan bolomde samwvrtnelo shtabis bralia
ბექაურიც, გრიგალაშვილიც და ზაალიშვილიც ახალგაზრდების ევროპა-მსოფლიოზე მოიაზრეს (სექტემბერ-ოქტომბერში ტარდება). ესე უფრო გარანტირებულია პრემიების ჩაჯიბვა, ხოლო ეროვნული ინტერესები დაიკიდეს.