ქართველმა ჩოგბურთელმა ნიკოლოზ ბასილაშვილმა კანადის ქალაქ მონრეალში დაწყებული მასტერსის (საპრიზო ფონდი 6 338 885 დოლარი) პირველ წრეში სერბი დუშან ლაიოვიჩი 3:6, 6:4, 6:4 დაამარცხა.
საქართველოს პირველ ჩოგანს საუკეთესო თამაში ნამდვილად არ ჰქონია, თუმცა, მატჩი, რომელიც ორ საათს გაგრძელდა, მაინც სათავისოდ დაასრულა.
ნიკას 1 ეისი და 10 ორმაგი შეცდომა მოუგროვდა და 13-დან 7 ბრეიკ-პოინტი გამოიყენა, მაგრამ თავისი მოწოდებაც ასევე 7-ჯერ წააგო და მატჩი სწორედ ამის გამო გაიწელა. საერთო ჯამში, ქართველმა ჩოგბურთელმა 96 ქულა მოიგო, სერბმა კი – 84.
ვინაიდან ბასილაშვილს შარშან მონრეალში არ უთამაშია, ლაიოვიჩის დამარცხების წყალობით, 45 სარეიტინგო ქულა გამოიმუშავა, მე-2 წრეში კი გერმანელ იან-ლენარდ შტრუფთან ჭიდილი ელის. ამ უკანასკნელმა ფრანგი ჟო-ვილფრიდ ცონგა მოულოდნელად იოლად – 6:2, 6:2 დაამარცხა.
ისე რომ დაფიქრდეს კაცი ამის დარჩენას ახლა რაღა აზრი აქვს,ძალიან ათამაშებს ერთ ადგილს.არადა საჭირო კაცია გუნდისთვის
რეალში გუტის მიყავდა "პალაჟენია. მახსოვს, ზიდანს დაუბრახუნა გვერდებში,ზიდანი მაშინ ახალი გადმოსული იყო იუვენტუსიდან. რამე არ შეგეშალოს ჩემი ძმაო. DDDDD