0:30 | 9.04.2019 | ნანახია 5731 - ჯერ
ბულაშვილმა და ანდრონიკაშვილმა ესპანეთში იმარჯვეს
ესპანეთის რანგით მე-4 ლიგის (EBA) A-B ჯგუფში ლუკა ბულაშვილის “კულერედომ” სტუმრად “ლეონს” 70:61 სძლია და სატურნირო ცხრილში 17 მოგებითა და 7 მარცხით მეორე-მესამე ადგილებს ინაწილებს.
ახალგაზრდა ქართველმა კალათბურთელმა მოედანზე 23 წუთი გაატარა და 9 ქულა, 1 მოხსნა, 1 პასი და 1 ჩაჭრა მიითვალა.
ბულაშვილმა 6-დან 3 ორქულიანი და 9-დან 1 სამქულიანი ჩააგდო, ბურთი ერთხელ დაკარგა, 2 პერსონალური ფოლი მიიღო, მის წინააღმდეგ კი 4-ჯერ დაჯარიმდნენ.
“კულერედო” მომდევნო შეხვედრას 13 აპრილს, შინ, “ინოვა ჩეფთან” გამართავს.
A-A ჯგუფში რატი ანდრონიკაშვილის “მირაფლორეს ბურგოსმა” სტუმრას “ეასოს” 88:63 მოუგო, ქართველმა უკანახაზელმა კი 13 წუთში 7 ქულა, 4 მოხსნა, 2 პასი და 2 ჩაჭრა მიითვალა.
რატიმ ორქულიანი, 6-დან სამქულიანი და 4-დან 2 საჯარიმო გამოიყენა, ბურთი არ დაუკარგავს, 2 პერსონალური ფოლი მიიღო, მის წინააღმდეგ კი 6-ჯერ დაჯარიმდნენ.
“მირაფლორესი” 13 მოგებითა და 11 მარცხით მეშვიდეა, შემდეგი მატჩი კი 13 აპრილს “ვალე დე ეგუესთან” ელის.
01:38 | 11.08.2024
ჯანმრთელობაზე მეფიქრება, ნეტა რამდენად კომპეტენტური ექიმ(ებ)ი ჰყავთ შტაბში?! ისედაც 3 ძალოსანით მივიღეთ მონაწილეობა ჩვენდა საგანგაშოდ და აქედან ლაშას ჩათვლით სამივეს ტრავმა ჰქონდა.
01:30 | 11.08.2024
ნეტა თუ მოისურვებს კიდევ ოთხი წლით სპორტში დარჩენას რომ მეოთხე ოლიმპიური ოქროთი უპირობოდ ყველა დროის საუკეთესო ძალოსანი გახდეს.
ეს ნამდვილად სამოტივაციო მომენტია მისთვის, მთავარია ჯანმრთელობა.